- Ні. Факт перебування на консульському обліку не має значення при розгляді заяви щодо оформлення/заміни паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
- Так. Наразі оформляються виключно паспорти громадянина України для виїзду за кордон з біометричним носієм інформації.
Спочатку дитині необхідно зареєструвати набуття громадянства України за народженням, а потім виготовити паспортний документ.
Так, це можливо, якщо дитина народилася на території одного з наступних воєводств Польщі: Поморського, Куявсько-поморського, Західно-поморського, Вармінсько-мазурського.
Подати документи на набуття громадянства України та виготовлення паспортного документа можна в Консульстві України в Гданську за попереднім електронним записом.
Термін виготовлення закордонного паспорта в Консульстві становить, як правило, до 3 місяців.
Звертаємо увагу, що d умовах воєнного стану період оформлення та доставки паспорта може бути суттєво довший. Прохання зважати на це до прийняття рішення про подання документів на паспорт.
Ви завжди можете зробити посвідчення особи на повернення в Україну, з яким повернутися в Україну, де є можливість оформити закордонний паспорт у більш стислі строки.
УВАГА!УВАГА! В умовах воєнного стану термінова доставка неможлива!
З 14 років громадянин України зобов’язаний мати паспортний документ, що посвідчує особу та належність до громадянства України (паспорт громадянина для виїзду за кордон, паспорт громадянина України у формі ІD-картки).
У разі, якщо дані про дитину були внесені до закордонного паспорта одного з батьків, просимо додатково надавати копію цього паспорта.
Слід врахувати, що подача документів для оформлення нового паспорта буде можлива лише після отримання відповіді від територіального управління Державної міграційної служби України.
Вам потрібно звернутися до територіального підрозділу ДМС України або відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та обміняти Ваші паспортні документи (паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон).
Якщо Ви виїхали з України, не провівши обмін закордонного паспорта на Ваше нове прізвище, Ви можете обміняти закордонний паспорт в Консульстві України в Гданську. Вам додатково потрібно буде надати оригінал та копію паспорта громадянина України у формі ID-картки, оформленого на нове (актуальне) прізвище.
Зважте, що в разі обміну паспорта у зв'язку зі зміною прізвища попередній закордонний паспорт вилучається в день подачі документів, навіть у випадку наявності у ньому дійсних віз.
Ні, подача документів та отримання виготовленого паспорта здійснюються особисто.
Ні, паспорт може забрати лише особа, на ім'я якої оформлено та виготовлено паспортний документ, або її законний представник (матір чи батько), якщо йдеться про паспорт дитини до 16 років.
Особі, яка досягла 16 років, закордонний паспорт оформлюється на 10 років. Дитині до 16 років закордонний паспорт оформлюється на 4 роки.
Загалом, процедури внесення даних про дітей у паспорти батьків більше не існує. Ви можете з народження дитини оформити їй окремий закордонний паспорт, після реєстрації набуття громадянства України за народженням.
Водночас, на період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внесення інформації про дитину до паспорта для виїзду за кордон батьків.
Ці дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Консульства.
Внесення прізвища або імені латинськими літерами (їх транслітерація) в паспортному документі виконується відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею (на сайті Державної міграційної служби України можна зробити перевірку транслітерації латинськими літерами).
За письмовою заявою особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано: - відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України (закордонний паспорт, паспорт громадянина України у формі ІD-картки);
- відповідно до його написання в документах, що підтверджують факт народження чи зміну імені, виданих компетентними органами іноземної держави;
- відповідно до написання прізвища її дитини/батьків або одного з них/одного з подружжя у раніше виданих їм паспортах (зокрема, паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо вони є іноземцями);
До письмової заяви додаються документи, які дають право на зміну транслітерації, легалізовані у установленому порядку та перекладені українською мовою.
УВАГА! У консульських посадових осіб відсутні правові підстави для написання латинськими літерами (транслітерація) прізвища та імені особи в паспортних документах відповідно до їх написання в інших іноземних документах - наприклад, karta pobytu.
Переклади українських документів, зроблені присяжними перекладачами, не відносяться до тих документів, на підставі яких може бути змінена транслітерація латинськими літерами прізвища та імені особи в паспортному документі.
Дитина, яка досягла 16-річного віку може подавати на паспорт заяву та документи самостійно. З цього віку згода батьків не вимагається.
Особиста присутність дітей віком до 12 років при оформленні їм закордонного паспорта (та/або довідки про набуття громадянства України за народженням) не обов’язкова.
Натомість, присутність дітей, яким на день подання заяви виповнилося 12 років – обов’язкова.
Заяву на оформлення паспорта дитині до 16 років подає один з батьків. Інший з батьків надає письмову заяву-згоду.
Заява–згода від другого з батьків не вимагається у разі:
1. присутності при подачі документів обох батьків
2. якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства (для підтвердження подається копія паспортного документа),
3. якщо подано:
- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;
- свідоцтво про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісти зниклим;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.
Так, при подачі документів в Консульстві на паспорт дитині один з батьків подає відповідну заяву, а інший в цей час має можливість підготувати і подати свою заяву-згоду на оформлення паспорта своїх дитині.
Так, за умови дотриманням чітких вимог:
Підпис заявника має бути засвідчений нотаріально тобто нотаріусом. Якщо така заява робиться в українського нотаріуса, то цього достатньо. Якщо у польського нотаріуса, то вона має бути перекладена присяжним перекладачем українською мовою.
У такій заяві має бути прямим текстом зазначено: 1) хто з батьків дає згоду, 2) що це згода на оформлення паспорта громадянина України і 3) дані дитини, якій дається така згода.
Ні, потрібно подати саме окрему нотаріально засвідчену заяву-згоду на оформлення дитині закордонного паспорта. Заява подається в оригіналі, який долучається до паспортної справи.
Перевірити стан виготовлення закордонного паспорта можна за посиланням (у полі "Ідентифікатор сесії" необхідно вести код, зазначений на довідці).
Статус "ПРИБУВ ДО ЗДУ" означає, що документ готовий до видачі у нашій установі.
Детальна відеоінструкція додається:
Просимо зважити, що в умовах воєнного стану можливі перебої в роботі сайту!
Відповідно до чинного законодавства України новий закордонний паспорт заявника зберігається у Консульстві упродовж одного року з дати його надходження до установи. Після року такий паспортний документ підлягає знищенню.
Статус «ПРИБУВ ДО ЗДУ» означає, що документ готовий до видачі у нашій установі.
Для отримання документа необхідно зареєструватися в системі «е-Черга» (Паспортні дії – Отримання виготовленого закордонного паспорта) та прибути до установи в обраний Вами день та час.
Видача паспортів відбувається кожного буднього дня з 15 до 16 години.
Для отримання документа необхідно зареєструватися в системі «е-Черга» (Паспортні дії – Отримання виготовленого закордонного паспорта) та прибути до установи в обраний Вами день та час.
Видача паспортів відбувається кожного буднього дня з 15 до 16 години.
Для отримання свого паспорта необхідно мати закордонний паспорт, на заміну якому Ви робили новий (він підлягає вилученню).
За заявою особи її анульований паспорт громадянина України для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз.
Отримати паспорт дитини може той з батьків, хто підписував заяву на оформлення паспорта. Для цього необхідно мати свій закордонний паспорт та закордонний паспорт дитини, якій оформлюється новий паспорт крім випадків. Закордонний паспорт дитини подавати не вимагається, якщо їй паспорт оформлюється уперше.
Ні, не треба. Надання такої згоди не передбачено.
Чи треба присутність дитини при отриманні її паспорта?
Так, якщо дитині на момент подачі клопотання виповнилося 12 років.
Якщо на день подачі клопотання на паспорт дитині не було 12 років, її присутність необов’язкова.
Ні, така можливість не передбачена законодавством.
Ні, паспорт потрібно отримувати в установі, до якої було подане клопотання.
Ні, паспорт потрібно отримувати в установі, до якої було подане клопотання.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.