Реєстрація шлюбу в Консульстві
Опубліковано 28 вересня 2023 року о 19:20

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають на території іноземної держави.

(Для реєстрації шлюбу з громадянином іноземної держави потрібно звертатись до відповідних органів держави перебування).


Вимоги та документи (Усі документи подаються в оригіналах та копіях)

1. Заява (Завантажити)

2. Паспорт громадянина України 

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон

3. Копія свідоцтва про народження 

4. Документ, що підтверджує місце проживання в Україні (штамп в паспорті, витяг з Реєстру територіальної громади)

5. Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків

6. У разі наявності попередніх шлюбів, підтвердження про їх припинення (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу з відміткою про набрання законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя)

7. Документи про перебування на військовому обліку (військовий квиток, приписне свідоцтво та ін)

8. У разі наявності обставин, що є підставою  для реєстрації шлюбу раніше визначеного законодавством 30 денного терміну після подання заяви про шлюб, документи, що підтверджують згадані обставини (медична довідка про вагітність нареченої, свідоцтво про народження спільних дітей).

9.  Документ, що підтверджує проживання в консульському окрузі Консульства України в Гданську.


Документи, складені іноземною мовою, повинні бути також перекладені на українську мову та засвідчені в установленому законодавством України порядку.


Додаткова інформація:

Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні перебування.

Шлюб можна зареєструвати після досягнення 18-річного віку (до 18 років шлюб можна зареєструвати лише за рішенням суду)

Для реєстрації шлюбу необхідна взаємна згода наречених.

Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб.

У виняткових випадках, на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк.

Якщо консул до реєстрації шлюбу отримає письмову інформацію про наявність перешкод до укладення шлюбу, реєстрацію буде відкладено й запропоновано заявникові, який надав таку інформацію, представити в термін не більш як три місяці відповідні докази, які підтверджують наявність цих перешкод.   

Також консул сам може здійснити необхідну перевірку, відклавши реєстрацію шлюбу. За наявності передбачених законодавством перешкод для реєстрації шлюбу консул відмовляє в його реєстрації й видає письмове роз'яснення. Якщо відомості про такі перешкоди не дістануть підтвердження, шлюб реєструється на загальних підставах.

Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.


Шлюбне прізвище:

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.


Наречені мають право:

обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя,

або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, 

або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя.


Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.


Якщо під час реєстрації шлюбу прізвище було змінене, паспортні документи (внутрішній паспорт/ID-картка та закордонний паспорт/-ти) підлягають обміну в місячний строк на шлюбне прізвище.  🚧Зверніть увагу! Якщо у Вас не оформлений дозвіл на постійне проживання за кордоном, то перед обміном закордонного паспорта слід спочатку обміняти внутрішній паспорт/ID-картку!


Консульський збір за Державну реєстрацію шлюбу у консульській установі становить 415 PLN (оплату можна здійснити банківською картою у консульській установі)

Консульський збір справляється під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою). При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 4 PLN.

Попередній запис на візит до Консульства з метою подання заяви для Державної реєстрації шлюбу здійснюється за посиланням: https://shorturl.at/luzSU

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux