Запитуйте - Відповідаємо (FAQ)
Опубліковано 10 вересня 2021 року о 19:35

#КонсулДопомагає

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло".  

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

❓ ЧИ НЕОБХІДНО ПЕРЕБУВАТИ НА КОНСУЛЬСЬКОМУ ОБЛІКУ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ/ЗАМІНИ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА?

- Ні. Факт перебування на консульському обліку не має значення при розгляді заяви щодо оформлення/заміни паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 

Проте слід звернути увагу, що обмін закордонного паспорта в Консульстві у зв'язку зі зміною особових даних (найчастіше це відбувається у зв'язку з укладенням шлюбу та пов'язаною з цим зміною прізвища) можливий лише:

а) якщо Ви оформили виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП), про що у закордонному паспорті є відповідна відмітка українських органів;

б) якщо Ви не  оформили ПМП, але органах Державної міграційної служби вже змінили на нове прізвище національний паспорт.


❓ ЧИ ОФОРМЛЮЮТЬСЯ У КОНСУЛЬСТВІ БІОМЕТРИЧНІ ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ?

- Так. Відповідно до змін у постанові КМУ від 7 травня 2014 року №152, встановлених постановою №1001 від 16.11.2016 року, паспорт громадянина України оформлюється виключно з носієм біометричної інформації.


❓ ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ДОКУМЕНТУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ?

Спочатку дитині необхідно зареєструвати набуття громадянства України, а потім виготовити паспортний документ.

Подати документи на набуття громадянства України та виготовлення паспортного документа можна в Консульстві України в Гданську за попереднім електронним записом.

Термін виготовлення закордонного паспорта в Консульстві може становити до 3 місяців.

Другий з батьків моєї дитини - іноземець/ка. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України?

Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р., особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.


Якщо дитина народилася до 01.03.2001 р.(до набуття чинності Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р.), при різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянств України, дитина є громадянином України:

  1. Якщо вона народилася на території України;
  2. Якщо вона народилася за межами держави, але батьки або один з них у цей час постійно проживали на території України (тобто не оформили виїзд на постійне проживання за кордон).

При різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянстві України, якщо в цей час обоє з батьків постійно проживали за межами України, громадянство дитини, яка народилася за межами України, визначається за письмовою згодою батьків.


Дитина, батько чи мати якої на момент її народження перебували у громадянстві України, а другий був особою без громадянства чи був невідомим, є громадянином України незалежно від місця її народження.


Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України», одним із принципів громадянства України є принцип єдиного громадянства. Тобто, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.


Громадянство України припиняється (стаття 17 вищезгаданого Закону) в таких випадках:

  • а) внаслідок виходу з громадянства (ініціюється особою);
  • б) внаслідок втрати громадянства (ініціюється державою);
  • в) на підставі міжнародних договорів.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності, консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно подати до установи Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини іноземець?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.

З інформацією про виїзд за кордон неповнолітніх дітей також можливо ознайомитися на веб-сторінці ДПСУ

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу на території Республіка Польща?

На території Республіки Польща реєстрацію шлюбу здійснюють органи РАЦС (Urzędy Stanu Cywilnego)

Одним з документів, необхідних для реєстрації шлюбу, є довідка про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, яка оформлюється в Консульстві.

Необхідні документи:

1. Заява zayava-shlyub.png

2. Закордонний паспорт (оригінал та копія 1 сторінки);

3. Копію дійсної візи або карти перебування;

4. Копія документа, виданого компетентними органами Республіки Польща (Zaświadczenie o zameldowaniu), що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Республіки Польща (Поморське, Куявсько-Поморське, Вармінсько-Мазурське, Західньопоморське воєводства);

4. Якщо раніше був укладений шлюб -  Документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, свідоцтво про смерть одного з подружжя тощо) - копія;

5. Консульський збір складає 83 PLN (в установі є можливість здійснити оплату банківською карткою).

Чи можна зробити оплату в Консульстві?

Консульський збір справляється під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою). При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 4 PLN.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux