Запитуйте - Відповідаємо (FAQ)
Опубліковано 10 вересня 2021 року о 19:35

#КонсулДопомагає

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло".  

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

Чи необхідно перебувати на консульському обліку для оформлення/заміни закордонного паспорта?

- Ні. Факт перебування на консульському обліку не має значення при розгляді заяви щодо оформлення/заміни паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Чи оформлюються у консульстві біометричні закордонні паспорти?

- Так. Наразі оформляються виключно паспорти громадянина України для виїзду за кордон з біометричним носієм інформації.


Що потрібно для документування новонародженої дитини?

Спочатку дитині необхідно зареєструвати набуття громадянства України за народженням, а потім виготовити паспортний документ.

Чи можна подати одночасно на оформлення закордонного паспорта та громадянство новонародженої дитини?

Так, це можливо, якщо дитина народилася на території одного з наступних воєводств Польщі: Поморського, Куявсько-поморського, Західно-поморського, Вармінсько-мазурського.

Для цього треба зробити по ще одній (додатковій) копії документів, які подаються та заповнити і подати заяву на реєстрацію дитини громадянином України

Подати документи на набуття громадянства України та виготовлення паспортного документа можна в Консульстві України в Гданську за попереднім електронним записом.

Скільки чекати на паспорт?

Термін виготовлення закордонного паспорта в Консульстві становить, як правило, до 3 місяців.

А що робити якщо я не можу чекати скільки часу?

Ви завжди можете зробити посвідчення особи на повернення в Україну, з яким повернутися в Україну, де є можливість оформити закордонний паспорт у більш стислі строки.

За необхідності - якщо Ваш новий закордонний паспорт потрібен Вам швидко - доступна опція доставки до консульства нового закордонного паспорта міжнародним експрес-відправленням коштом заявника. Більш детально про це- за посиланням https://gdansk.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu/oformlennya-pasporta-dlya-viyizdu-za-kordon.


Моїй дитині виповнилося 14 років і в неї ніколи не було окремого закордонного паспорта. Як оформити для неї закордонний паспорт?

З 14 років громадянин України зобов’язаний мати паспортний документ, що посвідчує особу та належність до громадянства України (паспорт громадянина для виїзду за кордон, паспорт громадянина України у формі ІD-картки).

За наявності одного з цих документів можливо подати заяву на оформлення закордонного паспорта до Консульства України в Гданську.

Якщо цих документів немає, дитині може бути оформлене посвідчення особи на повернення в Україну.

У разі, якщо дані про дитину були внесені до закордонного паспорта одного з батьків, просимо додатково надавати копію цього паспорта.

Слід врахувати, що подача документів для оформлення нового паспорта буде можлива лише після отримання відповіді від територіального управління Державної міграційної служби України.

 

Я вийшла заміж у Польщі. Чи можу я оформити закордонний паспорт на прізвище мого чоловіка в Консульстві України в Гданську?

Вам потрібно звернутися до територіального підрозділу ДМС України або відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) та обміняти Ваші паспортні документи (паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон).

Я змінила прізвище в Україні / Польщі та отримала паспорт громадянина України у формі ІD-картки на нове прізвище. Чи можу я обміняти закордонний паспорт в Консульстві України в Гданську, та що для цього потрібно?

Якщо Ви виїхали з України, не провівши обмін закордонного паспорта на Ваше нове прізвище, Ви можете обміняти закордонний паспорт в Консульстві України в Гданську. Вам додатково потрібно буде надати оригінал та паспорта громадянина України у формі ID-картки, оформленого на нове (актуальне) прізвище.

 Зважте, що в разі обміну паспорта у зв'язку зі зміною прізвища попередній закордонний паспорт вилучається в день подачі документів, навіть у випадку наявності у ньому дійсних віз.

Чи можливо подати документи для оформлення закордонного паспорта поштовим зв'язком?

Ні, подача документів та отримання виготовленого паспорта здійснюються особисто.

Чи можливо, щоб виготовлений паспорт забрала інша особа?

Ні, паспорт може забрати лише особа, на ім'я якої оформлено та виготовлено паспортний документ, або її законний представник (матір чи батько), якщо йдеться про паспорт дитини до 16 років.

 

На який термін оформлюється паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Особі, яка досягла 16 років, закордонний паспорт оформлюється на 10 років. Дитині до 16 років закордонний паспорт оформлюється на 4 роки.

У мене народилася дитина у Польщі, чи можливо вписати її в мій закордонний паспорт?

Ні, процедури вписання дітей у паспорти батьків більше не існує. Ви можете з народження дитини оформити їй окремий закордонний паспорт, після реєстрації набуття громадянства України за народженням.


Чи можна змінити транслітерацію імені або прізвища, зазначеного в закордонному паспорті?

Внесення прізвища або імені латинськими літерами (їх транслітерація) в паспортному документі виконується відповідно до Таблиці транслітерації українського алфавіту латиницею (на сайті Державної міграційної служби України можна зробити перевірку транслітерації латинськими літерами).

За письмовою заявою особи внесення імені латинськими літерами може бути виконано: - відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України (закордонний паспорт,  паспорт громадянина України у формі ІD-картки);

- відповідно до його написання в документах, що підтверджують факт народження чи зміну імені, виданих компетентними органами іноземної держави;

- відповідно до написання прізвища її дитини/батьків або одного з них/одного з подружжя у раніше виданих їм паспортах (зокрема, паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо вони є іноземцями);

До письмової заяви додаються документи, які дають право на зміну транслітерації, легалізовані у установленому порядку та перекладені українською мовою.

УВАГА! У консульських посадових осіб відсутні правові підстави для написання латинськими літерами (транслітерація) прізвища та імені особи в паспортних документах відповідно до їх написання в інших іноземних документах - наприклад, karta pobytu.

Переклади українських документів, зроблені присяжними перекладачами, не відносяться до тих документів, на підставі яких може бути змінена транслітерація латинськими літерами прізвища та імені особи в паспортному документі.

З якого віку дитина сама може подати на закордонний паспорт?

Дитина, яка досягла 16-річного віку може подавати на паспорт заяву та документи самостійно. З цього віку згода батьків не вимагається.

Закінчується строк дії закордонного паспорта мого / моєї дитини і не встигаю оформити новий вчасно. Що робити?

За українським законодавством оформлення закордонного паспорта є правом, а не обов’язком, тож діюче законодавство України не передбачає жодних штрафів чи інших санкцій за невчасну його заміну.

Чи треба брати з собою дітей, яким оформляється паспорт?

Зважаючи на епідемічну ситуацію особиста присутність новонароджених дітей та дітей у віці до 12 років при оформленні їм закордонного паспорта (та/або довідки про набуття громадянства України за народженням) не обов’язкова.

Натомість, присутність дітей, яким на день подання заяви виповнилося 12 років – обов’язкова.

Чи обов’язково приїжджати обом батькам для оформлення закордонного паспорта дитині?

Заяву на оформлення паспорта дитині до 16 років подає один з батьків. Інший з батьків надає письмову заяву-згоду.

Заява–згода від другого з батьків не вимагається у разі:

1. присутності при подачі документів обох батьків

2. якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства (для підтвердження подається копія паспортного документа),

3. якщо подано:

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

- свідоцтво про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісти зниклим;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.

Чи можна оформити таку заяву-згоду відразу у Консульстві?

Так, при подачі документів в Консульстві на паспорт дитині один з батьків подає відповідну заяву, а інший в цей час має можливість підготувати і подати свою заяву-згоду на оформлення паспорта своїх дитині.

Чи можна якось по-іншому зробити заяву – згоду, щоб до Консульства міг приїхати лише один з батьків?

Так, за умови дотриманням чітких вимог:

Підпис заявника має бути засвідчений нотаріально тобто нотаріусом. Якщо така заява робиться в українського нотаріуса, то цього достатньо. Якщо у польського нотаріуса, то вона має бути перекладена присяжним перекладачем українською мовою.

У такій заяві має бути прямим текстом зазначено: 1) хто з батьків дає згоду, 2) що це згода на оформлення паспорта громадянина України і 3) дані дитини, якій дається така згода.

 

Батько/матір дитини є громадянином України і не проживає у Франції, але раніше оформив нотаріально засвідчену заяву-згоду на виїзд дитини за кордон. Чи можливо подати цю заяву для оформлення закордонного паспорта дитині без присутності іншого з батьків?

Ні, потрібно подати саме окрему нотаріально засвідчену заяву-згоду на оформлення дитині закордонного паспорта. Заява подається в оригіналі, який долучається до паспортної справи.

Як перевірити стан оформлення паспорта?

Перевірити стан виготовлення закордонного паспорта можна за посиланням (у полі "Ідентифікатор сесії" необхідно вести код, зазначений на довідці).

Статус "ПРИБУВ ДО ЗДУ" означає, що документ готовий до видачі у нашій установі.

Детальна відеоінструкція додається:

Скільки часу зберігається мій новий закордонний паспорт в Консульстві України в Гданську?

Відповідно до чинного законодавства України новий закордонний паспорт заявника зберігається у Консульстві упродовж одного року з дати його надходження до установи. Після року такий паспортний документ підлягає знищенню.

Як отримати свій новий паспорт?

Статус «ПРИБУВ ДО ЗДУ» означає, що документ готовий до видачі у нашій установі.


Для отримання документа необхідно зареєструватися в системі «е-Черга» (Паспортні дії – Отримання виготовленого закордонного паспорта) та прибути до установи в обраний Вами день та час.

Видача паспортів відбувається кожного буднього дня з 15 до 16 години.


Які необхідно мати документи для отримання свого нового паспорта?


Для отримання свого паспорта необхідно мати закордонний паспорт, на заміну якому Ви робили новий (він підлягає вилученню).


Чи можна при отриманні нового оформленого паспорта громадянина України для виїзду за кордон, залишити собі старий паспортний документ?

За заявою особи її анульований паспорт громадянина України для виїзду за кордон може не вилучатися, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз.


Які документи необхідно мати для отримання нового паспорта своєї дитини та хто може його отримати?


Отримати паспорт дитини може той з батьків, хто підписував заяву на оформлення паспорта.
Для цього необхідно мати свій закордонний паспорт та закордонний паспорт дитини, якій оформлюється новий паспорт крім випадків. Закордонний паспорт дитини подавати не вимагається, якщо їй паспорт оформлюється уперше.


Чи треба згода іншого з батьків на отримання паспорта дитині?

Ні, не треба. Надання такої згоди не передбачено.


Чи треба присутність дитини при отриманні її паспорта?

Так, якщо дитині на момент подачі клопотання виповнилося 12 років.

Якщо на день подачі клопотання на паспорт дитині не було 12 років, її присутність необов’язкова.


Чи можна отримати закордонний паспорт поштою?

Ні, така можливість не передбачена законодавством.


Чи можливо отримати новий паспорт, який я подавав до Консульства України в Гданську в іншій установі, (наприклад, в Генеральному консульстві України у Вроцлаві)?

 

Ні, паспорт потрібно отримувати в установі, до якої було подане клопотання.


Чи можливо отримати новий паспорт, який я подавав до іншої установи (наприклад, Генерального консульства України у Любліні) в Консульстві України в Гданську?

Ні, паспорт потрібно отримувати в установі, до якої було подане клопотання.

Другий з батьків моєї дитини - іноземець/ка. Моя дитина теж отримала громадянство цієї країни. Чи є у неї громадянство України?

Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р., особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.


Якщо дитина народилася до 01.03.2001 р.(до набуття чинності Закону України «Про громадянство України» в редакції від 18.01.2001 р.), при різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянств України, дитина є громадянином України:

 1. Якщо вона народилася на території України;
 2. Якщо вона народилася за межами держави, але батьки або один з них у цей час постійно проживали на території України (тобто не оформили виїзд на постійне проживання за кордон).

При різному громадянстві батьків, один з яких на момент народження дитини перебував у громадянстві України, якщо в цей час обоє з батьків постійно проживали за межами України, громадянство дитини, яка народилася за межами України, визначається за письмовою згодою батьків.


Дитина, батько чи мати якої на момент її народження перебували у громадянстві України, а другий був особою без громадянства чи був невідомим, є громадянином України незалежно від місця її народження.


Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України «Про громадянство України», одним із принципів громадянства України є принцип єдиного громадянства. Тобто, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.


Громадянство України припиняється (стаття 17 вищезгаданого Закону) в таких випадках:

 • а) внаслідок виходу з громадянства (ініціюється особою);
 • б) внаслідок втрати громадянства (ініціюється державою);
 • в) на підставі міжнародних договорів.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності, консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно подати до установи Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Чи потрібно оформлювати дозвіл на виїзд дитини з України, якщо батько дитини іноземець?

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.

З інформацією про виїзд за кордон неповнолітніх дітей також можливо ознайомитися на веб-сторінці ДПСУ

Які документи мені потрібні для укладення шлюбу на території Республіка Польща?

На території Республіки Польща реєстрацію шлюбу здійснюють органи РАЦС (Urzędy Stanu Cywilnego)

Одним з документів, необхідних для реєстрації шлюбу, є довідка про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, яка оформлюється в Консульстві.

Необхідні документи:

1. Заява zayava-shlyub.png

2. Закордонний паспорт (оригінал та копія 1 сторінки);

3. Копію дійсної візи або карти перебування;

4. Копія документа, виданого компетентними органами Республіки Польща (Zaświadczenie o zameldowaniu), що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території Республіки Польща (Поморське, Куявсько-Поморське, Вармінсько-Мазурське, Західньопоморське воєводства);

4. Якщо раніше був укладений шлюб -  Документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання його недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу чи про визнання шлюбу недійсним, свідоцтво про смерть одного з подружжя тощо) - копія;

5. Консульський збір складає 83 PLN (в установі є можливість здійснити оплату банківською карткою).

Як можна оплатити консульський збір?

Консульський збір можнаоплатити на місці, в Консульстві, банківською карткою польського банку. Також можна оплатити готівкою у найближчому відділенні Пошти Польської абов магазині Zabka. Для цього треба отримати в Консульстві зкерування на оплату.

Чи можна зробити оплату в Консульстві?

Консульський збір справляється відразу під час прийому банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою. При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 4 PLN.

Чи може за мене сплатити хтось інший?

Так, це можливо, але попредьте працівника, який буде приймати оплату.

Чи можна сплатити чужою карткою?

Ні, це неможливо та протиправно.

Чиє ім’я потрібно вписуватив квитанцію про оплату?

Якщо Ви платите банківською карткою, то це питання вирішується автоматично: буде зафіксовано Прізвище та ім’я людини, на чиє ім’я оформлена така картка.
Якщо Ви платите готівкою, прохання зазначати прізвище та ім’я особи, на користь якої вчиняється дія (наприклад, якщо мова йде про оформлення паспорта -то особи, якій він буде оформлятися).

В Консульстві України в Гданську запроваджено електронну реєстрацію для вчинення консульських дій. Запис здійснюється за посиланням. https://online.mfa.gov.ua/

Які правила запису в е-чергу:

 • Запис в е-чергу абсолютно безкоштовний.
 1. Прийом громадян здійснюється тільки і виключно за умови попередньої реєстрації;
 2. Прибути до установи необхідно вчасно та підготувати документи і їх копії;
 3. Запис в е-чергу здійснюється особисто або членами родини чи близькими.

Чи може мене бути видалено з е-черги? Чи може мені бути відмовлено в прийомі, якщо я записаний в е-чергу:


Так, у одному з таких випадків:

невідповідності даних, зазначених у формулярі запису на прийом реальним даним фізичної особи, яка на прийом прибула;

бронювання однією особою кількох дат для вчинення однієї дії одній людині;

бронювання на один мейл або на один номер телефону дій для різних заявників, які не є сім’єю;

реєстрація за ніками (така реєстрація буде видалена адміністратором);

зазначення у реєстрації неіснуючого або вимкненого номеру телефону;

ігнорування двох дзвінків на телефон, з якого здійснено реєстрацію;

підозра у здійсненні посередницької діяльності.

Чи можна звернутися до послуг посередників?

Консульство не співпрацює і ніколи не буде співпрацювати з посередниками. Будь-які заяви чи натяки на те, що людина може щось "вирішити" в Консульстві не відповідають істині. Про всі відомі Вам випадки чи спроби посередницької діяльності у роботі нашого Консульства просимо інформувати електронною поштою [email protected]. Крім цього, просимо невідкладно повідомляти про факти пропозицій третіх осіб щодо надання послуг з онлайн запису на прийом шляхом заповнення спеціальної вебформи https://cutt.ly/queue-complain.


Ми не толеруємо їхню діяльність. Тому, усі, хто зареєстровані до Консульства України в Гданську за допомогою посередників прийняті не будуть, послугу не отримають.

Будь ласка, не звертайся за їхніми послугами. Лише разом ми можемо побороти це ганебне явище і нелегальних посередників, які заробляють на Вас гроші.

Запис на прийом громадян здійснюється безкоштовно.

 

Чи на усі дії необхідно записуватися в е-черзі? 

Так, запис необхідно здійснювати на усі консульські дії. У порядку живої черги приймаються громадяни з такими питаннями:

А мені треба просто отримати консультацію.

В умовах пандемії всі контакти зведені до мінімально необхідних. Тому, під час прийому консультації не надаються. За консультацією завжди можна звернутися за номером телефону 58 346 06 90 або на електронну пошту [email protected]. При цьому у темі звернення не забудьте зазначити «консультація_тема консультації_ Ваше прізвище.

Як відбувається запис в е-чергу?

Записується заявник особисто. За відсутності достатніх навиків користування інтеренетом, або якщо йде мова про запис дітей віком до 16 років, такі записи можуть здійснити члени родини або близькі люди на прохання самої людини чи законного представника.

Передавати особисті дані, контактні номери стороннім людям заборонено


Як мені записатися? В е-черзі немає вільних місць!

Якщо в черзі на обрану Вами дію немає вільних місць, це значить, що у даний момент усі місця зарезервовано іншими відвідувачами. Консульство щодня відкриває нові слоти для запису на нові дати. В таких випадках необхідно моніторити е-чергу та чекати на появу нових місць та записатися згідно з покроковою інструкцією.

Якщо немає місця, а мені треба терміново, то можна прийти й так? 1.  

  На жаль ні, ми не зможемо приділити Вам уваги, якої Ви потребуєте. Наш розклад складений таким чином, щоб прийняти максимальну кількість людей. Тому вся залучена техніка та люди будуть зайняті та не зможуть Вам прийняти.

   

  Я бачу, що спізнююся то йти чи не йти?

   

  Ми розуміємо, що існують форс-мажорні обставини, тож готові прийняти людину, записану на прийом до нас на цей день до 16 години. Просимо зважити, що точний час прийому такого заявника невідомий, адже перевага надається тим, хто вчасно прийшов на прийом на свою годину.

   

  Є вільні місця на нотаріальні дії, а мені треба консульський облік / оформлення закордонного паспорта, то я запишуся на одну, а на місці попрошу іншу дію.

   

  Просимо бути уважними при реєстрації, адже у випадку запису на іншу дію просто пропаде запис, який був би корисний іншій людині. Ви потрапите до іншого дипломата, який не матиме доступу до спеціального програмного забезпечення, яке використовується для прийому документів на паспорт / консульський облік.
  Натомість, дипломат, який матиме таке обладнання працюватиме з тими людьми, запис яких коректний. Ураховуючи, що ми намагаємося максимально ефективно використовувати час з прийому громадян, а консульський облік та оформлення закордонного паспорта є дуже затребуваними діями, сподіватися на таку можливість неварто.

   

  Я не можу зареєструватися, тож напишу / зателефоную до Консульства – хай мене запишуть самі.

   

  Консульство не здійснює реєстрацію в е-черзі. Тому ні в разі особистого звернення, ні по телефону, ні по електронній пошті представник Консульства не запише Вас до е-черги.

   

  Так що ж мені робити? Я Вже місяць/ два / три не можу потрапити до е-черги?

   

  У випадку, якщо Вам не вдається здійснити онлайн реєстрацію на вчинення консульської дії (відсутність вільних слотів, дати чи часу), напишіть нам про це і ми постараємося допомогти Вам вирішити Ваше питання.

   

  Написати нам можливо лише одним шляхом: Необхідно перейти на нашу сторінку gdansk.mfa.gov.ua у розділ «запис на прийом» або перейти за посиланням та натиснути на кнопку «надіслати повідомлення», як воно виглядає можливо побачити на малюнку, що додається.

   


  І чим воно мені допоможе?

   

  «Надіслати повідомлення» дозволить перейти Вам у покроковий сервіс, створений Консульством для того, щоб допомогти Вам краще сформулювати Вашу потребу та інформувати нас про неї.

   

  Після успішного проходження такої реєстрації, ми отримуємо повну інформацію про те, що у Вас є запит чи потреба на нашу послугу, на яку Ви не можете записатися. Після цього ми будемо шукати у себе можливість Вас прийняти та про результат інформуємо протягом 10-14 днів.

   

  Звертаємо увагу, що запропонована форма не є записом в електронну чергу і не варто очікувати на миттєве підтвердження чи повідомлення після її заповнення.

   

  То чи не краще користуватися лише таким сервісом? 

   

  Ні, не краще. Ця форма створена для допомоги лише у виключних випадках та не замінює е-чергу. Кількість звернень шляхом заповнення форми обмежена до одної на 6 місяців. Тож просимо звертатися таким способом лише у випадку необхідності, а не зручності.

   

  Які складнощі при заповнення форми?

   

  Ніяких, форма досить зручна для користування як з мобільного телефону чи іншого гаджета, так і з стаціонарного комп’ютера.

   

  Зважте, що при її заповненні Вам необхідно буде надати «мельдунек» або копію 2-х сторінок карти побиту, тож просимо підготувати ці документи завчасно.

   

  Чи якісь додаткові вимоги та обмеження прийому громадян? Правила прийому громадян?

   

  Так, в умовах карантину запровадженні додаткові обмеження, метою яких є збереження Вашого здоров’я:

   
  1. дистанція між відвідувачами має бути не менш ніж 2 метри;
  2. обов’язкова наявність захисної маски та рукавиць;
  3. обов’язкова дезінфекція рук (в приміщенні консульства є антисептик для відвідувачів);
  4. обов’язкова наявність власної ручки для підпису документів;
  5. документи та бланки заяв необхідно обов’язково заповнити до прийому громадян та мати їх копії;


    

   Чи можуть мені заборонити вхід до Консульства?

   Так, вхід до Консульства може бути заборонено


   особам з явними ознаками гостро-респіраторного захворювання (висока температура, кашель, чхання); супроводжуючим особам(за винятком надання послуг дітям до 16 років або особам з обмеженими можливостями);
    особам з ознаками явного алкогольного сп’яніння або під дією психотропних речовин; особам, які ведуть себе агресивно та неадекватно.

  6. Чи варто боятися, коли йдеш до Консульства?
  7. Ні, не варто. Ми налаштовані позитивно і завжди готові та намагаємося допомогти Вам. Звісно, багато чого залежить від Вашої підготовки до прийому. У людини, яка підготовлена до прийому, переглянула наші рекомендації та матеріали ніколи не виникає проблем на прийомі.
   Нашим девізом є три «П» «Професіоналізм, Порядність, Патріотизм», а наші корпоративні стандарти створені таким чином, щоб максимально допомогти людині. Звісно, бувають випадки, коли ми не в силах допомогти, але ми обов’язково пояснимо чому та дамо пораду як краще вчинити(якщо Ви звісно запитаєте).
   Тож, беріть гарний настрійта ласкаво просимо до Консульства.

Для запису в е-черзі до Консульства України в Гданську необхідно здійснити реєстрацію на сайті https://online.mfa.gov.ua/application. У розділі «Виберіть країну» слід обрати «Польща», у розділі «Консульство» обираємо «КУ в Гданську» (як показано на малюнку).

Image caption

У розділі «Категорія консульської дії» обираємо:

для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон – обираємо «паспортні дії», у розділі «»Консульська дія» - оформлення закордонного паспорта;

для прийняття на консульський облік (постійний або тимчасовий) – 

обираємо «паспортні дії», у розділі «»Консульська дія» - тимчасовий облік;

для оформлення довіреності – обираємо «Дії з питань засвідчення документів» у розділі «»Консульська дія» - «Довіреність»;

для засвідчення підпису на заяві (як правило, найтиповішою є згода на виїзд дитини за кордон) обираємо «нотаріальні дії» у розділі «»Консульська дія» - «Засвідчення підпису».

Для отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон - обираємо "паспортні дії", у розділі "консульська дія" - отримання закордонного паспорта.

Далі: Обираємо 1. День, 2. Годину прийому та 3. Тиснемо кнопку «Далі» як показано на малюнку, що додається:Наступним кроком заповнюємо особисті дані так, як вони зазначені у офіційних документах особи, хто підписуватиме документи та вчинятиме дію.

УВАГА!!! Будь-які підтвердження та зміни будуть приходити на надану адресу е-пошти.

Після заповнення необхідно натиснути кнопку "далі", яка стане активною:Image caption

Після цього третім кроком підтверджуєте правильність внесення даних до форми.


Потім завершуємо реєстрацію як показано на малюнку.

Image captionУвага, ВАЖЛИВО! Для завершення реєстрацію необхідно зайти на пошту та підтвердити свою реєстрацію.
УВАГА! Повідомлення про реєстрацію може потрапити до папки «спам», тож треба перевірити і її – як показано на малюнку

Image caption


У повідомлення зазначено ПІБ особи, яка записалася дата, час та тип консульської дії. Для підтвердження або скасування бронювання необхідно натиснути відповідну кнопку

Image caption

Після цього з’явиться одне з наступних вікон в залежності від обраної дії де необхідно підтвердити свій вибір шляхом натискання кнопки

Після завершення реєстрації Вам на пошту, з якої здійснювалася реєстрація, прийде ще один лист з деталями візиту як показано на малюнку

Image caption


Саме у листі міститься посилання для підтвердження реєстрації та зазначаються умови прийому

Image caption

У подальшому для відміни чи редагування бронювання Вам необхідно саме з цього мейла обрати функцію «відмінити бронювання» або «редагування бронювання». Звертаємо увагу, що ПІБ заявника змінам не підлягають.

Image captionOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux