Делегація з України: ознайомлення із сучасними засадами польської регіональної політики
Опубліковано 22 жовтня 2014 року о 10:13

З 15 по 16 жовтня у Гданську в «Європейському центрі Солідарності» в рамках конференції «Суперсильні: 25 років територіального самоврядування. Солідарність є всередині нас» перебувала делегація у складі 45 осіб із п’яти регіонів України. Конференція відбувалася під патронатом Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського, Маршалка Поморського воєводства Мєчислава Струка і Президента м. Гданська Павло Адамович. Організатором конференції була Фундація розвитку місцевої демократії з м.Гданська.

Представники української делегації мали можливості ознайомитись із сучасними засадами регіональної політики, особливостями функціонування органів місцевого самоврядування (гмін, повітів, міст і воєводств), механізму взаємодії: регіональна влада – територіальні громади, а також реалізацією різноманітних проектів в рамках державно-приватного партнерства.

Під час двосторонніх зустрічей між представниками українських і польських органів місцевого самоврядування відбувся інтенсивний обмін досвідом та ідеями стосовно децентралізації, а також започаткування довготермінової співпраці для посилення обміну ноу-хау, досвідом інвестування і реалізації спільних проектів в рамках майбутньої українсько-польської співпраці на цьому напрямку.

Крім цього, українська делегація взяла участь у семінарі на тему: «Що корисного з польського досвіду реформування місцевого самоврядування можна і варто використати сьогодні в Україні?», який провели експерт з питань реформування місцевих органів самоврядування в Україні (МЗС РП) П.Казанецький і директор Європейського центру солідарності Б.Керскі.

Відбулися зустрічі членів української делегації із керівництвом Поморського воєводства (директорами провідних департаментів і відділів), а також громадськими інституціями, які займаються розвитком місцевої демократії.

Перед членами української делегації виступив Генеральний консул України в Гданську М.Д.Янків, який відзначив історичне значення для РП реформування органів місцевого самоврядування для розвитку демократії, розкрив інвестиційну привабливість воєводств консульського округу, проаналізував розвиток українсько-польського міжрегіонального співробітництва і відповів на чисельні запитання.

Із керівниками Фундації розвитку місцевої демократії з м.Гданська   А.Банахом та громадської організацією Інститут врядування із м.Львова А.Чемерисом домовлено про організаційну допомогу Генконсульства у проведенні в 2015 році презентаційних турів українських органів місцевого самоврядування, які будуть представляти  свої інвестиційні паспорти з метою залучення з різноманітних джерел інвестиційних ресурсів для розвитку місцевих громад.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux