Процедура внесення відомостей про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їхніх батьків/законних представників є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
Ця процедура насамперед орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та застосовується у випадку відсутності технічної можливості оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду чи повернення в Україну.
За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.
Подача документів з метою внесення інформації про дитину до закордонного паспорта одного з батьків (законних представників) здійснюється в порядку живої черги відповідно до встановленого графіку прийому https://gdansk.mfa.gov.ua/prijom-gromadyan . В даному випадку записуватися на консульський прийом з використанням електронної черги (бронювати час візиту) не потрібно.
Для внесення до закордонного паспорта одного з батьків (законних представників) інформації про дитину віком до 16 років необхідно особисто звернутися до Консульства України в Гданську та подати наступні документи (копії та оригінали) :
За результатами проведених перевірок щодо встановлення особи консульська посадова особа вносить на 2-5 сторінці Закордонного паспорта одного з батьків (законних представників) інформацію про дитину, вклеює фотокартку дитини на будь-якій вільній сторінці та скріплює її гербовою печаткою.
При цьому особиста присутність дитини не обов’язкова.
Окремо просимо врахувати, що згідно з новим законодавством чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги також мають подати свій військово-обліковий документ (детальніше: http://surl.li/tswgs ) - у разі звернення за отриманням консульської послуги законного предстваника дитини чоловічої статі віком 18-60 років.