Міжнародний економічний форум – Гдиня-2014
Опубліковано 16 жовтня 2014 року о 15:28

Генеральний консул України в Гданську 10 жовтня  взяв участь у щорічному Міжнародному економічному форумі – Гдиня - 2014, який відбувся у провідному портовому центрі Польщі - місті Гдиня Поморського воєводства. Цього року учасниками форуму стали більш ніж 600 представників бізнесу, які представляли усі галузі морської економіки, операторів інтермодальних перевезень, автомобільного і залізничного транспорту, консалтингових і фінансових фірм, провідних банків із Польщі і багатьох країн ЄС.

Основним завданням форуму, який набув статусу однієї з найважливіших подій в економічному житті Польщі, було створення сприятливих умов для обміну досвідом між найактивнішими представниками європейського середовища бізнесу та науки в галузі морської економіки, розвитку транспортної та енергетичної інфраструктури, впровадження нетрадиційних джерел енергії тощо

Тематичні дискусії цьогорічного форуму відбувалися в рамках трьох конференцій: «Морська економіка регіону», «Єдиний ринок праці в рамках ЄС», а також «Культура як важливий фактор розвитку міст».

На прикладі Гдині та інших великих портових міст Півночі Польщі показано перспективи та наслідки реалізації крупних інвестицій в будівництво сучасної припортової інфраструктури, використання можливостей Спеціальних економічних зон і Науково-технологічних парків та ін.

Великий інтерес в рамках форуму викликали питання пов`язані із змінами, які впливають на перспективи розвитку європейської економіки. У багатьох виступах проаналізовані шанси, які має морська економіка у  зв'язку посиленням тенденцій реіндустріалізації Європи. У цьому зв`язку показані конкурентні позиції, які займають на даний час польські порти та прогноз їх розвитку на найближчу перспективу, а також важливе значення в цьому має динамічний розвиток на транспортній карті Європи транспортного коридору Балтика – Адріатика.

На конференції було проаналізовано вплив російсько-українського конфлікту і запроваджених на Росію санкцій на формування важливіших тенденцій і перспектив подальшого розвитку європейської і, зокрема, польської економіки. В результаті можна зробити наступні висновки.

По-перше, триваючий конфлікту і логіка санкцій буде мати незначний вплив на економіку ЄС, особливо в середньостроковому періоді часу.

По-друге, фінансові санкції, які запроваджені з метою обмеження фінансування російської економіки (оборонного і сировинного сегментів економіки) на довготерміновий період, не призведуть до дестабілізації банківського сектора ЄС і навіть тих банків, які є достатньо залежні від Росії.

По-третє, накладені на Росію санкції не будуть торкатися європейсько-російської частини глобального ланцюга доданої вартості та інших важливих економічних зв`язків між ними. У цьому зв'язку буде відслідковуватися асиметрія не на користь Росії, яка експортує товари (сировину) на початку глобального ланцюга, а тому, з огляду на створення доданої вартості, ЄС є важливіший для Росії, ніж навпаки.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux