Офіційний візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну
Опубліковано 22 жовтня 2020 року о 17:53

УКРАЇНУ ТА ПОЛЬЩУ ОБ’ЄДНУЄ НЕ ЛИШЕ СПІЛЬНИЙ КОРДОН, А Й СПІЛЬНІ ЦІННОСТІ ТА ПОЗИЦІЇ З КЛЮЧОВИХ МІЖНАРОДНИХ І ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ПИТАНЬ – ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що головування Польщі у Раді Європейського Союзу у 2025 році сприятиме отриманню Україною повноправного членства в ЄС.

«Наш політичний діалог має хорошу динаміку, і це вже друга наша зустріч у цьому році. Звісно, вона могла відбутися ще раніше, якби не обмеження через COVID-19», – зауважив Глава Української держави під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в Києві.

Володимир Зеленський констатував, що стратегічне партнерство України та Польщі проходить перевірку пандемією на відмінно.

«Наші країни об’єднує не лише спільний кордон. Це й спільні цінності та позиції з ключових питань загальноєвропейського та міжнародного порядку денного», – наголосив він.

Глава Української держави повідомив, що під час зустрічі з Анджеєм Дудою в межах його офіційного візиту до України обговорювалася актуальна ситуація на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Зокрема, Володимир Зеленський розповів про конкретні та непрості кроки, які здійснює українська сторона заради відновлення миру на Донбасі.

«Радий, що наші погляди з паном Президентом Дудою відносно шляхів завершення війни співпадають. Я дуже ціную вашу особисту увагу до України, чітку позицію щодо її суверенітету й територіальної цілісності», – сказав Володимир Зеленський.

Глава Української держави також акцентував увагу на важливості координації дій у питаннях енергетичної безпеки як важливого елемента безпеки Європи.

«Дякую за рішучу позицію і Президента, і всієї Польщі щодо проекту «Північний потік – 2» та монополії «Газпрому» на європейському ринку», – зауважив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що на минулому тижні, під час 22-го Саміту Україна – ЄС було окреслено подальше поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Євросоюзом.

«Ми вдячні нашим польським друзям, які продовжують бути «локомотивом» наближення України до Європейського Союзу. Наша стратегічна мета – повноправне членство у Європейському Союзі. Сподіваюся, що головування Польщі у Раді ЄС у 2025 році максимально сприятиме досягненню цієї мети», – зазначив Глава Української держави.

Крім того, Польща надає практичну допомогу в реформуванні сектору безпеки та оборони України відповідно до стандартів НАТО. Як приклад успішної взаємодії між Україною та Польщею Володимир Зеленський навів розвиток та зміцнення литовсько-польсько-української бригади.

«Крім того, ми обговорили ініціативу «Трьох морів», а головне – предметну зацікавленість України долучитися до цієї важливої для нас ініціативи. Я сподіваюсь на підтримку пана Дуди як одного з ініціаторів такої важливої платформи діалогу», – сказав Президент України.

Зі свого боку Анджей Дуда відзначив, що сьогодні під час переговорів велика увага була приділена питанню безпеки. Він заявив, що Польща й надалі підтримуватиме Україну.

«Польща століть пліч-о-пліч з Україною у питанні українських кордонів і того, що ці кордони повинні бути повернуті до міжнародно визнаних, а це означає повернення контролю України над частиною території Донецької та Луганської областей, а також повернення контролю України над Кримом. Хочу підкреслити – питання Криму також дуже важливе», – зазначив він.

За словами Президента Республіки Польща, питання збереження санкцій проти Росії до деокупації Криму Польща піднімає на всіх міжнародних майданчиках.

«Пан Президент звернув увагу на головування Польщі у Раді ЄС у 2025 році, але я звернув увагу на те, що у 2022 році Польща головуватиме в ОБСЄ. І там також, запевняю вас, пане Президенте, питання України, її суверенітету й кордонів будуть на порядку денному, і ми будемо пам’ятати про це, і Україна може розраховувати на польську підтримку», – запевнив Анджей Дуда.


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: УКРАЇНА ТА ПОЛЬЩА МОЖУТЬ ВІДНОВИТИ ПОЗИТИВНУ ДИНАМІКУ ДВОСТОРОННЬОЇ ТОРГІВЛІ 

Президент України Володимир Зеленський розраховує, що українсько-польський економічний форум в Одесі принесе конкретні та реальні практичні здобутки. Про це Глава Української держави заявив під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в Києві.

За словами Володимира Зеленського, попри сповільнення темпів двосторонньої торгівлі з об’єктивних причин у першому півріччі 2020 року, Україна та Польща можуть відновити позитивну динаміку та зростання попередніх років.

«Такий оптимізм дають обсяги польських інвестицій в економіку України, активна співпраця між нашими регіонами та імплементація важливих спільних проектів», – заявив він.

Президент України зробив акцент на важливості відновлення регулярної роботи Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Окремо Глава держави звернув увагу, що під час візиту Анджея Дуди в Україну сторони підписали низку важливих документів, які дають чіткі перспективи щодо збільшення інвестицій в українську економіку та об’єднання транспортно-транзитного потенціалу.

«Завтра ми з паном Президентом будемо в Одесі, на українсько-польському економічному форумі. Урядовці, бізнес-кола, представники регіонів обох держав обговорять співпрацю у галузях транспорту, транзиту, енергетики й інфраструктури. Ми розраховуємо, що цей форум принесе конкретні та реальні практичні здобутки», – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, Президент України зазначив, що з метою забезпечення українських громадян належною консульською опікою він ухвалив рішення про відкриття нового Генерального консульства України у місті Вроцлаві.

«Очікую, що воно запрацює вже в наступному році», – сказав він.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда наголосив, що економічна співпраця з Україною має важливе стратегічне значення.

«Ми хочемо, щоб Україна наближалася за економічним розвитком до рівня Західної Європи», – зазначив Анджей Дуда.

Він нагадав, що минулого року товарообіг між Україною та Польщею склав 7,5 млрд євро, а в Україні працюють 1200 польських підприємств.

«Останнього року ці елементи зменшилися. Це було пов’язано із закриттям наших економік, з пандемією коронавірусу. Я переконаний, що ми маємо робити все, щоб пройти через цей час якнайкраще і щоб якнайменше підприємств і з польської, і з української сторони, а також спільних підприємств потерпіли. І щоб після пандемії, після того, як ми її поборемо, могли продовжувати своє співробітництво й побудову польсько-українських економічних відносин», – зауважив Президент Польщі.

За його словами, поглибленню співпраці також сприятиме угода, яку підписали польська компанія Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG) та Фонд державного майна України щодо нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об’єкти приватизації.


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ПОЛЬЩЕЮ ВЗАГАЛІ НЕ МОЖЕ БУТИ ЖОДНИХ СУПЕРЕЧОК

Україна та Польща готові робити взаємні кроки назустріч у непростому питанні спільної історичної пам’яті. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час спілкування зі ЗМІ за результатами зустрічі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в Києві.

Він зазначив, що під час перемовин в українській столиці сторони обговорили питання спільної історичної пам’яті.

«Це непростий шлях, однак важливо, що ми готові долати його разом і робити взаємні кроки назустріч. Раніше з нашого боку були вирішені питання дозволів на пошукові роботи для польських науковців та археологів. А в Польщі, на горі Монастир реконструйовано пам’ятну плиту на українській братній могилі», – сказав Володимир Зеленський.

Він нагадав, що впродовж п’яти останніх років це місце було в понівеченому стані, але на його особисте прохання до Президента Анджея Дуди пам’ятка була реконструйована.

«Надалі ми очікуємо на відновлення на цій могилі повного списку імен загиблих українців», – розповів Президент України.

Сторони переконані, що Україна та Польща не можуть співіснувати інакше, як у мирі, злагоді, дружбі та взаємоповазі.

«Я впевнений, що між нашими країнами взагалі не може бути жодних суперечок, крім однієї – у яких саме українських і польських містах провести спільні зимові Олімпійські ігри або чемпіонат світу з футболу», – наголосив Глава Української держави.

Володимир Зеленський особливо відзначив ухвалення Спільної заяви Президентів України та Польщі, яка фіксує узгоджені позиції та пріоритети стратегічного партнерства, а також визначає спільні кроки для зміцнення співпраці двох країн.

«Цей документ – хороша основа для подальшої плідної роботи між Україною та Польщею. Я дякую пану Президентові за цей візит, за відверту й дуже теплу, дружню розмову», – резюмував Президент України.

Анджей Дуда зі свого боку зазначив, що нинішній його візит в Україну важливий для нього ще й тому, що він мав можливість у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» від імені всього польського народу вшанувати українців та поляків, польських офіцерів, які стали жертвами НКВС 80 років тому.

«Для мене важливо, що я зміг це зробити вчора у Биківні», – сказав Президент Польщі.

Він констатував: Україна та Польща мають «болісне, складне минуле», й важливо, що ці питання обговорювалися під час сьогоднішніх перемовин.

«Я сподіваюся, що ми пройдемо ці етапи з пошаною для обох наших народів. Будемо делікатно й мудро з паном Президентом реалізовувати таку політику протягом найближчих років. Ми сьогодні взаємно про це запевнили», – наголосив Президент Республіки Польща.


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАКЛИКАЄ ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС АКТИВНІШЕ ІНВЕСТУВАТИ В ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ

Президент України Володимир Зеленський спільно з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою взяли участь у роботі українсько-польського економічного форуму в Одесі. Глава Української держави закликав польський бізнес активніше інвестувати в українську економіку та долучатися до приватизації державних підприємств.

У своєму виступі на форумі український Президент зазначив, що обсяг прямих іноземних інвестицій з Польщі сягає сьогодні понад 800 млн доларів, а товарообіг між нашими країнами торік склав майже 8 млрд доларів. За словам Володимира Зеленського, Польща є другим найбільшим у світі ринком для експорту українських товарів.

«Передумови для успішного ведення бізнесу створені та є досить потужними між нашими країнами», – сказав Президент України.

Він зазначив, що питання транспорту та інфраструктури – дуже важливі й актуальні як для України, так і для Польщі.

За словами Глави Української держави, для стимулювання інвестицій можна також використовувати механізми, закладені, зокрема, в законі про концесію.

Володимир Зеленський наголосив, що покращення інвестиційного клімату та захист прав інвесторів є одним з пріоритетів для нього та його команди.

«Ми будуємо рівні та єдині правила гри для всіх, забезпечили ефективну й незалежну роботу антикорупційних органів, запустили Вищий антикорупційний суд», – додав він.

Президент звернув увагу, що сьогодні в Україні ухвалюються закони, на які суспільство й наші міжнародні партнери чекали десятиліттями. Зокрема, проводиться масштабна приватизація та діджиталізація країни.

«Сьогодні відкрити власну справу у нас можна менш ніж за півгодини, не відходячи від свого гаджета, від комп’ютера. А нещодавно в першому читанні ухвалено закон про державну підтримку проектів зі значними інвестиціями, так званий закон під назвою investment nanny», – сказав Президент України.

Володимир Зеленський запевнив, що українські державні агентства та бізнес-асоціації готові допомогти польському бізнесу в активізації регіональної співпраці.

«Успішний польський бізнес в Україні та український у Польщі – це сигнал усім, хто приглядається, хто сумнівається або чекає кращих часів. На мою думку, нинішній період – це вікно нових можливостей і перспектив для спільних ділових проектів між нашими країнами», – зазначив Глава Української держави.

Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що без хорошої інфраструктури неможливо будувати взаємну співпрацю, зокрема торговельну та економічну.

«Звичайно, модернізація логістичної інфраструктури – це наш розвиток. Покращення доріг буде сприяти збільшенню товарообігу як на морі, так і на землі», – сказав Анджей Дуда.

За його словами, у Польщі спостерігається українська активність у багатьох транспортних проектах.

«І ми будемо підтримувати українські амбіції у розвитку України як транзитної країни у Східній Європі», – підсумував Президент Польщі.У ПРИСУТНОСТІ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ ПІДПИСАНО ДОГОВІР ЩОДО РОЗШИРЕННЯ ДОСТУПУ ДО ОБ’ЄКТІВ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

У присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко та голова Державної компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG) Єжи Квєцінський підписали Договір щодо нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об’єкти приватизації між Фондом державного майна України та польською державною нафтогазовою компанією Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Документ дасть змогу компанії PGNiG на умовах конфіденційності отримати широкий доступ до інформації про об’єкти приватизації, щоб із повнотою знань про активи включитися в боротьбу за них.

Початок співпраці ФДМУ з PGNiG має дати сигнал інвесторам інших країн, що Україна відкрита до інвестицій.

 


В ОДЕСІ У ПРИСУТНОСТІ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО НАМІРИ МІЖ АМПУ ТА ПОРТОМ ГДАНСЬК

В Одесі у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди підписано Меморандум про наміри між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та Адміністрацією порту Гданськ.

Документ підписали виконувач обов’язків голови АМПУ Олександр Голодницький та голова правління Адміністрації порту Гданськ Лукаш Греінке під час участі президентів двох країн в українсько-польському бізнес-форумі в Одесі.

«Я хочу закликати до реалізації якомога більшої кількості спільних інфраструктурних проектів. Радий, що сьогодні тут буде підписано важливий документ про співпрацю між портами Гданська та Одеси. Очевидно, що в умовах зростання взаємної торгівлі транспортна галузь відкриває особливі перспективи», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент Анджей Дуда зауважив, що порт Гданськ – один з головних портів його країни, і польська влада має намір розвивати його й надалі.

«Я радий, що сьогодні буде підписано Меморандум про наміри між «Адміністрацією морських портів України» та правлінням морського порту Гданськ, який відкриває для нас створення інтермодального транспортного коридору. Я вірю, що завдяки діалогу між українськими та польськими партнерами, які працюють у галузі логістики та транспорту, будуть розроблені й інші проекти, які будуть дуже корисними для обох сторін та інтегруватимуть економіки Польщі й України», – сказав Анджей Дуда під час виступу на бізнес-форумі.

«Сьогодні відповідним Меморандумом ми започатковуємо співробітництво в межах розвитку транспортного коридору Гданськ – Чорне море. Це сприятиме збільшенню обсягів торгівлі між нашими країнами та підтримці транспортного ринку. Крім того, Меморандум дозволить максимально розширити географію контейнерних перевезень з Китаю через Україну до Польщі в Європу та у зворотному напрямку, здійснювати їх у різний спосіб, різними видами транспорту без зупинок. А цифрові коридори стануть нам у допомозі, щоб реалізувати цей потенціал на найвищому рівні», – прокоментував підписання Меморандуму міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Реалізація Меморандуму сприятиме розвитку та поглибленню співпраці між українськими портами на Чорному морі й найбільшим польським глибоководним портом на Балтійському морі – Гданськом.

Згідно з документом, сторони мають посилювати співпрацю щодо розвитку інтермодального транспорту та ефективного використання логістично-транспортного коридору, який поєднує Чорне та Балтійське моря. А також поглиблювати відносини між українськими й польськими портами, що збільшить логістичні та транзитні можливості України та її суб’єктів господарювання.

Крім того, планується залучення України до реалізації Польщею впродовж найближчих років масштабних інфраструктурних регіональних проектів. Йдеться, зокрема, про будівництво Центрального комунікаційного порту (CPK), Via Carpatia, Via Baltica та Rail Baltica, а також у цілому ініціативи «Трьох морів».

Це створить для України додаткові можливості використання свого географічного положення у сфері морських, залізничних та автомобільних перевезень у контексті європейської мережі TEN-T, «Шовкового шляху» та транспортування товарів з Європи до Азії і у зворотному напрямку.

Укладення Меморандуму матиме позитивний вплив на розвиток морської та транспортно-логістичної інфраструктури, а також загалом на збільшення обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Республікою Польща.


УКРАЇНА ТА ПОЛЬЩА МАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ НАД ПОЛІПШЕННЯМ ЯКОСТІ ПЕРЕТИНУ СПІЛЬНОГО КОРДОНУ ТА СТАНУ АВТОШЛЯХІВ – ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Україна та Польща мають розвивати інфраструктуру спільного кордону та поліпшувати якість його перетину як для окремих громадян, так і для перевізників, заявив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на українсько-польському економічному форумі в Одесі.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб лінія кордону не розділяла наші дружні країни, а навпаки – об’єднувала наші держави. Слід розвивати інфраструктуру спільного кордону, збільшувати його пропускну здатність і разом ефективно протидіяти контрабанді», – сказав Глава Української держави.

Володимир Зеленський наголосив, що і українці, й поляки повинні мати комфортні умови для взаємних поїздок, зокрема, залізничне сполучення має з'єднувати дедалі більше українських і польських міст.

Президент нагадав, що сьогодні на українсько-польському кордоні діє вісім автомобільних пунктів пропуску, яких недостатньо.

«Ми тісно працюємо з нашими партнерами, щоб збільшити і кількість нових пунктів пропуску, і пропускну спроможність пунктів, що вже існують», – сказав Володимир Зеленський.

Також, за його словами, триває робота над покращенням стану під’їзних доріг до пунктів пропуску з українського боку.

«Це наше домашнє завдання. Нові можливості тут відкриває реалізація договору між нашими урядами щодо кредиту у 100 мільйонів євро на умовах пов’язаної допомоги», – зауважив Президент України.

«Ми прагнемо, щоб найближчим часом перевізники та мандрівники не відчували ніякої різниці, в’їжджаючи з території Польщі на автошляхи нашої України», – додав він.

Окремо Глава держави звернув увагу на ще одну проблему, з якою стикаються українські перевізники. Це – недостатня кількість дозволів для проїзду Польщею у режимі міжнародних вантажних автомобільних перевезень. За його словами, це питання детально обговорювалося під час учорашніх українсько-польських перемовин.

«Я вважаю, що ми досягнемо в найближчому майбутньому прогресу в цьому питанні. Вільна конкуренція – один з фундаментальних принципів вільного ринку у Європі, до якого ми ще прагнемо. Я попросив особисто пана Президента Польської Республіки Дуду, польський уряд та польських перевізників не остерігатися українців як суперників. Ми – друзі й надійні партнери як для Польщі, так для всіх інших країн Європейського Союзу», – резюмував Володимир Зеленський.

Президент Польщі Анджей Дуда, який також брав участь в українсько-польському економічному форумі в Одесі, запевнив, що польська сторона виконає всі свої зобов’язання, щоб Україна отримала необхідні дозволи.

Він зазначив, що Україна та Польща мають продовжити реалізацію спільних логістичних проектів. Анджей Дуда зауважив, що одним з таких проектів може стати розбудова інфраструктури контрольно-пропускного пункту «Шегині – Медика» на українсько-польському кордоні.


ПОВНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ СЕКТОР НЕМОЖЛИВА БЕЗ ПІДТРИМКИ ТА СПІВПРАЦІ З ПОЛЬСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ – ПРЕЗИДЕНТ

Україна та Польща мають зміцнювати енергетичну безпеку Європейського континенту, зокрема шляхом диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на українсько-польському економічному форумі в Одесі.

«Поглиблення економічних зв’язків та економічна інтеграція з державами Європейського Союзу – це шлях, який свого часу успішно проходила Польща. І сьогодні ми рухаємось тим самим шляхом, розраховуючи на підтримку Польщі», – сказав Володимир Зеленський.

Одним з важливих елементів він назвав співпрацю в галузі енергетики, авіакосмічній сфері, обороні, туризмі, ІТ-індустрії.

«Разом з Польщею ми маємо зміцнювати енергетичну безпеку Європейського континенту. Ця взаємодія – важливий елемент спільної безпеки та диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. А повна інтеграція України у європейський енергетичний сектор неможлива без підтримки та співпраці з нашими польськими партнерами», – зазначив Президент.

Також, за його словами, Польща відіграє провідну роль в ініціативі «Трьох морів», інфраструктурних проектах Via Carpatia, Via Baltica.

«Переконаний, ми можемо й повинні бути близькими партнерами в реалізації цих та інших важливих регіональних інфраструктурних проектів», – сказав Глава Української держави.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда, який також виступав на українсько-польському економічному форумі в Одесі, зауважив, що українська залізниця та морські порти можуть стати частиною транспортного коридору між Польщею та Україною як важливого елемента міжнародної транспортної мережі.

Зокрема, за його словами, такий транспортний коридор матиме потенціал у перевезенні товарів із Західної Європи й Туреччини, а також обслуговуванні торговельних потоків зі Східної Азії. Тому дуже важливо, щоб український і польський бізнес разом напрацювали концепцію цього коридору та інвестували в нього.

«Я не маю жодних сумнівів, що в нас буде більше співпраці, ніж було раніше, і що ми навіть збільшимо наші внутрішні та зовнішні ринки», – сказав Президент Польщі.


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ТА АНДЖЕЙ ДУДА В ОДЕСІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ПРЕЗИДЕНТА ПОЛЬЩІ ЛЄХА КАЧИНСЬКОГО

Під час спільного відвідання Одеси Президент України Володимир Зеленський, Президент Республіки Польща Анджей Дуда та пані Агата Корнгаузер-Дуда вшанували пам'ять Президента Польщі у 2005-2010 роках Лєха Качинського, який загинув у авіакатастрофі у 2010 році.

Глава Української держави та польське президентське подружжя поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на честь загиблого Президента на будинку № 1 на вулиці Лєха Качинського.

Цей пам'ятний знак відкрили в межах Днів Польщі, які проходили в Одесі у травні 2010 року. Тоді у заході брав участь, зокрема, й Анджей Дуда, який на той час перебував на посаді міністра Канцелярії Президента Республіки Польща.


УКРАЇНА ВДЯЧНА ПОЛЬЩІ ЗА ТЕ, ЩО ВОНА ПІДНІМАЄ ПИТАННЯ ДЕОКУПАЦІЇ ДОНБАСУ ТА КРИМУ НА ВСІХ ВАЖЛИВИХ МІЖНАРОДНИХ МАЙДАНЧИКАХ – ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Польща порушує питання необхідності деокупації Донбасу та Криму на всіх важливих міжнародних майданчиках. Це має дуже велике значення для відновлення територіальної цілісності України, заявив Президент Володимир Зеленський у спільному з Президентом Польщі Анджеєм Дудою інтерв’ю для українських і польських ЗМІ в Одесі.

«Хочу подякувати пану Президенту Дуді. На всіх політичних майданчиках, на всіх геополітичних важливих зустрічах Польська Республіка, незважаючи на те, що не є членом «Нормандської четвірки», де обговорюється питання закінчення війни на Донбасі, завжди нас підтримує. Я вдячний Президентові особисто і всьому польському народу за незмінну позицію щодо невизнання анексії Криму. Це дуже важливо», – заявив Глава Української держави.

Він зазначив, що потужна санкційна політика, запроваджена з боку США, країн ЄС, зокрема Польщі, – це значний міжнародний тиск на державу-агресора.

«І як правильно каже пан Президент Дуда, це не просто війна на Донбасі. З чого все почалося? З анексії Криму Російською Федерацією. Про це світ повинен не забувати. Тому що, відверто кажучи, коли ми говоримо на цих важливих зустрічах «Нормандської четвірки» і потім усе обговорюємо на засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську, питання Криму не піднімається», – сказав Володимир Зеленський.

Тому дуже важливо, що Польща підтримує Україну у збереженні цих питань на міжнародному порядку денному.

«Вчора ми з паном Президентом говорили, що ми запроваджуємо Кримську платформу, до якої хочемо долучити всіх наших друзів, всі ті країни, які бажають деокупації Криму й повернення всіх прав українцям, які живуть на півострові Крим», – наголосив Президент України.

Анджей Дуда додав, що, на думку багатьох експертів, атака Російської Федерації на Україну відбулася для того, щоб перешкодити вступу нашої країни до НАТО та ЄС.

Президент Польщі зазначив, що з початком російської окупації Донбасу та Криму відбулося глибоке порушення міжнародного законодавства. І війна закінчиться тоді, коли Україна поверне повний контроль над своїми законними кордонами – в Криму та Донецькій і Луганській областях.

«Це основна умова, й цього має вимагати вся міжнародна спільнота», – сказав він.

За словами Анджея Дуди, не можна допускати, щоб у центрі Європи зберігався багаторічний заморожений конфлікт, адже він може розгорітися знову.

«Треба дуже твердо ставити питання. Ця агресія має бути завершена. А міжнародно визнані державні кордони України мають бути повернуті», – наголосив Президент Польщі.


УКРАЇНА РОБИТЬ УСЕ, ЩОБ БУТИ РІВНОПРАВНИМ ЧЛЕНОМ ЄС – ГЛАВА ДЕРЖАВИ

Україна має не просто стати членом Європейського Союзу, а бути рівноправним учасником об’єднання європейських держав, переконаний Президент Володимир Зеленський. Про це він заявив у спільному з Президентом Польщі Анджеєм Дудою інтерв’ю українським і польським журналістам у межах поїздки до Одеси.

«Для мене найголовніше, щоб Україна не тільки була членом ЄС, для мене важливо, щоб Україна була рівноправним членом. Я хочу, щоб Україну запрошували в ЄС. Ми хочемо бути за цим столом перемовин і цінностей на однаковому рівні і з однаковим статусом», – наголосив Глава Української держави.

«Це важливо. І для цього ми робимо все, щоб бути рівноправними партнерами», – додав Володимир Зеленський.

Він висловив подяку Республіці Польща й особисто Президенту Анджею Дуді за постійну підтримку України, її суверенітету й територіальної цілісності разом з іншими країнами ЄС.

Глава держави нагадав, що для набуття членства у Євросоюзі країни, які прагнуть до нього приєднатися, мають виконати чимало умов.

«Політики – і українські, і європейські – кажуть, що шлях до ЄС – це шлях з двостороннім рухом, один одному назустріч. Але ніхто не каже, що на цій дорозі багато смуг: багато чого повинна зробити країна, аби стати членом ЄС. Це і незалежна антикорупційна політика, і привабливий інвестиційний клімат, і, до речі, інфраструктура, яку ми активно будуємо», – сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, що ментально українці – це європейці. Він нагадав, що свого часу було чимало суперечок щодо вступу в Євросоюз таких країн, як Польща, Румунія, Словаччина, а нині вони є членами ЄС.

«Ми зараз бачимо результат», – констатував Президент України.

На запитання журналіста про те, чи можливий момент, коли Україна та Польща сядуть по один бік «столу» Європейського Союзу, Глава держави відповів: «Обов’язково буде такий момент».

Анджей Дуда зі свого боку відзначив, що Польща завжди підтримувала європейські прагнення України.

«Україна завжди була у Європі, а питання приналежності до ЄС – це питання політичного характеру, й це вимагає змін і багатьох реформ, які мають бути проведені в Україні», – сказав він.

Президент Польщі зауважив, що завжди стояв на позиції, що держави, які хочуть вступити до ЄС, повинні мати перспективу вступу – двері ЄС мають бути відчинені.

«Україна прямує до ЄС, а ми її на цій дорозі підтримуємо, і доказом цього є мій візит», – наголосив Анджей Дуда.

Щодо історичного аспекту двосторонніх відносин України та Польщі Володимир Зеленський висловив задоволення тим, що під час спілкування з Анджеєм Дудою вони були дуже відкритими в обговоренні питань історичної пам’яті.

«Ми повинні бути реалістами, без сентиментів. На нашому рівні ми домовилися, що пройдемо всі ці питання, тому що ми живемо поруч, ми сусіди й будемо сусідами назавжди», – сказав Президент України.

Він наголосив, що питання історичної пам’яті повинні вирішувати історики, професіонали, а не політики.

«Тому важливо, що сьогодні як політичне питання – питання історичної пам’яті знято повністю. Це важливо. Ніяких суперечок між нашими країнами в майбутньому не повинно бути», – резюмував Володимир Зеленський.

Президент України також зауважив, що сьогодні в Одесі відбувся українсько-польський економічний форум, який відкривали президенти двох країн та очільники профільних міністерств. У зустрічі взяли участь близько 50 українських та 30 польських компаній. Багато уваги було приділено питанням розвитку інфраструктури.

«Я не побачив сьогодні жодного моменту, фундаментальної напруги, які б розділяли наші країни», – наголосив Президент України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux