Олег Сенцов і Гарет Джонс - герої Фестивалю "Солідарність мистецтв"
Опубліковано 27 серпня 2019 року о 15:29

22-24 серпня 2019 року у м.Гданськ відбувся Фестиваль «Solidarity of Atrs» організований Європейським Центром Солідарності.

 В рамках Фестивалю зокрема відбулись наступні події.          22 серпня відбувся показ документального фільму  «Процес. Російська Федерація проти Олега Сенцова» 2017р., режисер Аскольд Куров. Після фільму відбулась дискусія «Мужність у захисті свободи» за участю Наталії Каплан (двоюрідної сестри О.Сенцова), Поліни Ковальової (координатора Програм свободи слова Американського ПЕН-клубу), Ягоди Шельц (польської режисерки), Александра Чепарухіна (російського музичного продюсера), Маші Альохіної (гурт  Pussy Riot). Учасники дискусії висловили солідарність з безпідставно і незаконно викраденим і засудженим російськими спецслужбами і судами українським режисером Олегом Сенцовим. Російські учасники зокрема наголошували, що незважаючи на репресії і беззаконня у Росії формується генерація молодих людей, яка не згідна жити за умов авторитарної системи і для них особливо важливим є зокрема приклад демократичних успіхів в Україні. Консул України Лев Захарчишин подякував організаторам фестивалю та учасникам дискусії за те, що вони проявляють солідарність з українськими політв’язнями та наголосив на тому що слід і надалі посилювати громадський тиск на чинних політиків щоб  не допустити послаблення санкцій проти Росії, зокрема і повернення Росії до міжнародних структур, як це сталось у випадку Парламентської Асамблеї Ради Європи. Також Консул України вручив Н.Каплан фото Консульства України в Гданську на фасаді якого вже другий рік висить банер з вимогою звільнення Олега Сенцова.

           23 серпня відбувся показ художнього фільму польської режисерки Агнєшки Голланд (Agnieszka Holland) «Громадянин Джонс», що розповідає про трагічну долю валлійського журналіста Гарета Джонса, який  вперше у західному світі розповів про Голодомор в Україні 1932-33 років. Після показу фільму відбулась дискусія «Мужність у захисті правди» за участю Агнєшки Голланд, Дмітрія Дінзи (адвоката Олега Сенцова), Себастяна Фабіанського (польського актора), Базиля Керського (менеджера культури і політолога, директора ЄЦС), Ксавери Жулавського (режисера і сценариста). Учасники дискусії особливо наголошували на тому, що правда у мистецтві і суспільному житті є вартістю за яку потрібно боротись. Після дискусії відбулось вручення традиційної нагороди Фестивалю - «Нептун», якою Президент м.Гданськ вирізняє польських або закордонних митців, що своєю творчістю продовжують гданські традиції свободи і солідарності. Лауреатом цьогорічної відзнаки був визнаний Олег Сенцов а отримала нагороду його двоюрідна сестра Наталія Каплан. Консул України подякував А.Голланд за чудовий фільм, який нагадує світу трагічні сторінки історії України та наголошує на важливості відстоювати правду, особливо перед загрозою тоталітарних режимів і вручив польській режисерці настінний годинник оздоблений петриківським розписом, наголосивши що цей розпис походить з центральної України, яка найбільше постраждала від Голодомору.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux