7-го травня цього року в Українській домівці в м. Гданську відбулася публічна лекція доцента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка кандидата філологічних наук Олександра Бондаренка на тему «Міф як зброя в консцієнтальній (світоглядній) війні».
Під консцієнтальною війною науковці розуміють війну психологічну за формою, цивілізаційну за змістом та психологічну за засобами, в якій об’єктом ураження є ціннісні установки населення супротивника. Ця війна призводить до ураження свідомості людини та деформації ідентичності (ментальності), на руїнах якої вибудовується нова псевдо-ідентичність, як, наприклад, «народ Донбасу».
Головними завданнями сучасної консцієнтальної війни проти України є: а) фрагментація суспільства (регіональна, соціально-стратова, мовоно-національна); б) контроль свідомості населення; в) вплив на культурну свідомість нації; г) деформування іміджу України як Держави.
В умовах світоглядної війни саме міф стає одним з найбільш ефективних видів зброї, направленим на ураження свідомості українців.
Трансляція неоміфів (соціальних, політичних, економічних, історичних, релігійних, мовно-етнічних, культурних) здійснюється за трьома векторами – українським, російським та світовим.
В умовах світоглядної війни, що є складовою гібридної, необхідно володіти методами протидії міфу. Найбільш ефективними, на думку О.Бондаренка, є антиміф, контрміф, десакралізація символів та позитивна міфотворчість (іміджеві та терапевтична).
Лекція супроводжувалася трансляцією тематичних відеоматеріалів, музикою.