19-24 листопада цього року Гданський Шекспірівський Театр спільно з Консульством України в Гданську презентували фестиваль «Український Тиждень в Гданську». У насиченій програмі були представлені вистави, концерти, візуальне мистецтво, перегляд фільмів і ще багато цікавого.
Подія відбулась за підтримки Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіка Польща. Почесний патронат надали Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, Президент міста Гданськ Павло Адамович і Маршалок Поморського Воєводства Мечислав Струк.
Головна програма — театральна. Перегляд української культури розпочався двома виставами київського Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка — ''Ерік XIV'' (за участі Євгена Нищука) та ''Щоденники Майдану''.
''Ерік XIV'' режисера Станіслава Мойсеєва - це перша інсценізація твору шведського драматурга Августа Стріндберга на українській сцені.
"Щоденники Майдану" від Наталії Ворожбит, сценічна версія Андрія Мая, — це зворушлива документальна вистава; важливий мистецький голос в триваючому конфлікті в Україні.
Цікавою в плані форми вираження була вистава "Червоний" театру ''Прекрасні квіти'' з Харкова. Сам театр, з моменту свого створення, не припиняє
експериментувати, в результаті чого й виокремилася їх власна форма театрального вираження, позбавлена слова, яку самі творці називають фанк-футуризмом.
Під час Українського Тижня було представлено виставу "Сталкери" (за участю Ірми Вітовської) від Павла Ар'є, режисер-постановник Стас Жирков, у якій територія зони відчуження Чорнобильської АЕС стає метафорою для України, жителі якої мріють про Європейський Союз і НАТО стільки, скільки один із героїв мріє про Макдональдс. Вистава є спільним проектом Київського театру «Золоті ворота» та Київського академічного молодого театру.
Незвичайною пропозицією на межі між музикою і театром стала опера-реквієм "Йов" від режисера Влада Троїцького, містично-театральне дійство для препарованого роялю, ударних, віолончелі та солістів, частина музичного триптиха: ''Мистецтво війни. Мистецтво світу. Мистецтво кохання". Композитори - Роман Григорів та Ілля Разумейко. Лібрето є сучасним тлумачення книги Йова, але головну роль грає незвичайне піаніно, яке несподівано перетворюється в цілий оркестр.
Насичену програму Українського Тижня завершив концерт гурту ONUKA — популярного українського музичного електронного проекту музикантів Наталії Жижченко, Євгена Філатова і KOOQLA, який поєднує в собі електронну музику з українськими мотивами і традиційними інструментами, такими як флейта, роги або тромбон.
Зустріччю з українською культурою — стала також презентація сучасного візуального мистецтва. Її героями були представники молодого покоління митців, які використовують різні засоби вираження: Сергій Петлюк, Олексій Коношенко, Костянтин Чернічкін, Олена Субач, Група Жужжалка, Владислав Краснощек, Андрій Ломакін, Юрко Вовкогон, Віталій Фоменко. Виставка від куратора Катерини Радченко під назвою “Елементартна Маніпуляція” мала на меті показати модель сучасного українського мистецтва в контексті кризи, яка наповнює сьогодні життя українців.
Програму Українського Тижня доповнили перегляди сучасного українського кіна (''Хайтарма'', ''Плем'я'', ''Поводир''), зустріч із режисером Олесем Саніним та зустрічі-лекціїв рамках "Українського Калейдоскопу", де гостями були: Тарас Возняк, Ірина Старовойт та Олександр Бойченко. Окрім того, дегустація української кухні, туристичний альманах, заворожуюче танцювальне шоу від Даніеля Бєлкіна та інші цікавинки.
Зокрема, у День відкриття відбулась презентація арт-інсталяції ''Модель Всесвіту — Дар'' від Творчої Групи Headmate (Євген Дуля, Олег Семенюк), яка символізуватиме базисну потребу міжкультурних стосунків - чути один одного! - https://youtu.be/bDZcs4FLDUs.
Загалом фестиваль «Український Тиждень в Гданську» викликав величезне зацікавлення у польської публіки і продемонстрував високий потенціал сучасного українського мистецтва, яке гідне презентує себе в європейському артистичному просторі.