Дипкорпус зустрівся з Воєводою Поморським
Опубліковано 27 жовтня 2016 року о 16:40

26 жовтня 2016 року Консул-керівник Консульства України в Ґданську Л.Захарчишин взяв участь в зустрічі дипломатичного корпусу Поморського воєводства з Воєводою Поморським Даріушем Дреліхом та керівниками окремих підрозділів адміністрації Воєводи – заступником Коменданта Воєводської Поліції, Директором відділу в справах Громадянства та Іноземців.

 Зустріч була організована Товариством Почесних Консулів в Польщі (Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce). Окрім Почесних Консулів, що акредитовані в даному регіоні, в зустрічі взяли участь Генеральні Консули ФРН та КНР.

Під час зустрічі Консул-керівник Л.Л.Захарчишин порушив ряд актуальних питань,  зокрема захист прав і свобод громадян України, що тимчасово перебувають в Польщі, тривалий час  розгляду питань про отримання дозволу на тимчасове перебування, не завжди оперативне інформування силових структур про нещасні випадки, що стаються з нашими громадянами, випадки коли громадянам, щодо яких ведеться досудове слідство, не забезпечується український переклад а замість того використовуються російські перекладачі. Окремо було порушено питання про зростання антиукраїнських проявів в окремих,  переважно в Східних регіонах Польщі і необхідність здійснення профілактичних заходів щодо недопущення таких проявів на Поморрі. Інші учасники зустрічі піднімали зокрема питання щодо зловживань стосовно іноземних туристів в сфері обслуговування в т.ч. випадки шахрайства з кредитними картками і т.п.

Щодо тривалого часу очікування на рішення про тимчасове перебування Воєвода Поморський зокрема відзначив, що воно викликане значним зростанням (майже в п’ять разів) кількості заявників при незмінній чисельності підрозділу, який опрацьовує ці документи. Питання збільшення штатів вже ставилось перед керівництвом уряду, але поки що не знайшло відповідної підтримки. Також було зазначено постійне зменшення рівня злочинності в регіоні, що є позитивним сигналом для бізнесу і туризму.

Користуючись нагодою Консул-керівник подякував Товариству Почесних Консулів в Польщі за організацію зустрічі та запросив всіх присутніх відвідати заходи в рамках "Українського Тижня", організованого Шекспірівським Театром в Ґданську за підтримки Консульства України, що має відбутись 19-24 листопада 2016 року.

По закінченню зустрічі відбулось неформальне спілкування між учасниками.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux