Міжнародна конференція «Балтика – Чорне море: відновлення водного шляху Е-40»
Опубліковано 29 травня 2014 року о 10:59

22 травня ц.р. у будинку Сейму РП відбулася конференція «Балтика – Чорне море: відновлення водного шляху Е-40», організатором якої стала Міжпарламентська група Сейму РП в рамках програми Східного партнерства, а також міжнародна компанія «HermanUndDoland» з м.Гдині.

. Почесний патронат, а також організаційну допомогу в проведенні конференції надали Посли Білорусі і Молдови, а також Генеральний консул України в Гданську М.Янків.

До учасників конференції з привітальним словом звернулися керівники та члени Міжпарламентської групи Сейму РП М.Марцінкевич і П.Бауць, які підкреслили важливість для економічного розвитку Польщі і країн Східного партнерства відновлення вантажних і пасажирських перевезень водним транспортним коридором між Балтійським і Чорним морями.

Тематика конференції викликала великий інтерес у більш ніж 300 її учасників. У багатьох виступах були порушені такі найважливіші теми як геополітичні аспекти відбудови водного шляху У-40; актуальні питання експлуатації водних шляхів у Білорусі; регіональна співпраця Польщі, України та Білорусі в розвитку транспортної логістики; співпраця в рамках програми Східного партнерства Польща – Білорусь – Україна та ін.

З української сторони у конференції взяли участь делегація Волинської області на чолі з заступником голови облдержадміністрації М.Собуцьким, координатор впровадження реформ Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Президентові України О.Кава, радник-посланник Посольства України в РП Т.Токарський, Генеральний консул України  в Гданську проф. М.Янків.

Генконсул виступив із привітальним словом на відкритті конференції, а також на пленарному засіданні, акцентуючи увагу на значенні і перспективах відновлення водного коридору Е-40 для подальшого розвитку міжнародного українсько-польсько-білоруського транспортного співробітництва. Ознайомив учасників конференції з основними тенденціями функціонування річкових судноплавних шляхів загального користування в Україні, зазначивши про набрання з 17 травня ц.р. Закону України «Про ратифікацію Будапештської конвенції про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами», який сприятиме українським перевізникам у здійсненні міжнародних вантажних перевезень та розширенні їх участі в судноплавстві на європейських річках.

В рамках конференції М.Янківим було проведено ряд зустрічей із представниками урядових структур Польщі і Білорусі, на яких обговорили питання залучення української сторони до реалізації у перспективі міжнародних проектів з даної тематики.

Генеральний консул України в Гданську М.Янків виступив на підсумковій прес-конференції щодо результатів роботи форуму.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux