ЩОДО УЧАСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ У ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Опубліковано 10 квітня 2014 року о 17:24

Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Право голосу на виборах Президента України на закордонних виборчих дільницях мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років і які проживають або на день проведення голосування на виборах Президента України перебувають на відповідній території іноземної держави.

Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Відповідно до статей 27, 28 Закону України „Про Державний реєстр виборців”  для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України списки виборців закордонних виборчих дільниць складаються на основі даних Державного реєстру виборців. Громадяни України, які перебувають на консульському обліку (мають дійсну відмітку в паспорті громадянина України для виїзду за кордон), включаються до Державного реєстру виборців та будуть внесені до списку виборців на закордонній виборчій дільниці відповідно до адреси проживання. Громадяни України, які не перебувають на консульському обліку, незалежно від правових умов проживання в РП можуть бути включені до реєстру виборців на підставі відповідної заяви.

Заяву щодо включення до Державного реєстру виборців разом з копією першої сторінки дійсного паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно особисто подати до Генерального консульства України в Гданську за адресою: вул. Хшановскєго 60А не пізніше 19 травня 2014 року. 

Для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії «Державний реєстр виборців» www.drv.gov.ua впроваджено сервіс  «Особистий кабінет виборця». У «Особистому  кабінеті виборця»  громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Водночас, для перевірки своїх даних у попередніх списках виборців громадяни України також можуть особисто звернутися до дільничної виборчої комісії (ДВК) у Гданську. Для цього необхідно мати при собі дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. У разі не включення особи до попереднього списку виборців по закордонній виборчій дільниці необхідно особисто подати до ДВК заяву. Разом із заявою необхідно подати комісії документ, що підтверджує наявність права голосу у цієї особи, а також документ, що підтверджує місце проживання особи або її перебування в межах цієї виборчої дільниці на день проведення виборів.

До уваги громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном  відповідну інформацію, включаючи форми заяв, розміщено на веб-сайті МЗС України у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном   за адресою: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/golsua   або https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=109&pmn_id=99

Останній день подачі заяв – 19 травня 2014 року. 

Просимо врахувати, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися головою або заступником голови та секретарем цієї виборчої комісії тільки виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок (неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування).

      Внесення до уточненого списку виборців у день голосування нових виборців не передбачається.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux