Вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. в Північно-західній Польщі
Опубліковано 26 листопада 2013 року о 14:24

В рамках відзначення 80-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні у всіх воєводствах Північно-західної Польщі регіональними відділами Організації об’єднання українців у Польщі, місцевими органами влади, громадськими організаціями за сприянням Генконсульства були організовані заходи щодо вшанування жертв Голодомору в Україні.

Зокрема, 22-23 листопада ц.р. у Комплексах шкіл із вивченням української мови у Гурово Ілавецькому, Бартошицях та Білому Борі відбулися лекції, виставки присвячені Голодомору, для учнів старших класів було показано фільмів про Голодомор в Україні, організовано запалення свічок біля пам'ятних знаків "Пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років".

23 листопада ц.р. в Українській домівці м. Слупська проходила наукова конференція на тему „Голодомор в Україні” за участю істориків Польщі та України, зокрема проф. Володимира Комара (Івано-Франківськ), проф. Ігоря Соляра ( м. Львів). Організаційну підтримку в проведенні конференції надав ректор Поморської академії в Слупську професор Роман Дрозд.

В основних доповідях та дискусіях було проаналізовано причини, перебіг та наслідки Голодомору в Україні, а також його оцінка українським політикумом, міжнародною спільнотою та українською громадою. Особливе зацікавлення та жваве обговорення викликав фільм „Голодомор” виробництва Студії „1+1”.

24 листопад ц.р. в греко-католицькому храмі м. Слупську за участю священнослужителів греко-католицької та православної церков відбулася літургія та панахида за жертвами Голодомору в Україні, в якій взяли участь численні представники української громади, Сенату РП, регіональних та місцевих органів влади, а також громадських організацій.

По завершенню богослужіння в Українській домівці відбулося відкриття виставки присвяченої Голодомору в Україні, підготовленої Інститутом національної пам'яті Польщі. Сенатор Сенату РП Марек Кляйн та інші виступаючі відзначили, що Голодомор в Україні став національною катастрофою і був цілеспрямованим, ретельно спланованим Геноцидом проти українського народу.

На території комплексу Української домівки було проведено церемонію відкриття і посвячення пам’ятного знаку та таблиці присвячених жертвам Голодомору.

У м. Гданську Поморського воєводства відбулося покладання квітів біля меморіального Хреста в пам’ять жертв Голодомору та повоєнних депортацій на Лостовицькому кладовищі, де привезена з України земля, яка просякла кров'ю незліченних жертв, невинних синів і дочок України. В Українській домівці дипломатами Генконсульства була проведена мультимедійна фотовиставка про Голодомор в Україні.

У м. Щеціні Західно-Поморського воєводства в Українській домівці відбувся літературно-музичний реквієм, фотовиставка та документальний фільм присвячений жертвам Голодомору за участю української молоді, студентів з України, української громади.

У м. Кошаліні Західно-Поморського воєводства, де проживає численна українська громада відбулося покладання квітів біля меморіального Хреста в пам’ять жертв Голодомору та повоєнних депортацій та лекція історика професора Торунського університету ім. М.Коперника Омеляна Вішки на тему „Голодомор в Україні”.

У м. Бані – Мазурські Варміно-Мазурського воєводства відбулося покладання квітів біля меморіального Хреста в пам’ять жертв Голодомору та повоєнних депортацій, а також церковним хором було виконано музичний реквієм.

У Ольштині Варміно-Мазурського воєводства у Музеї Вармії і Мазур 29 листопада ц.р. відбудеться відкриття виставки присвяченої жертвам Голодомору, організованої Маршалківським управління воєводства за сприянням Національного музею „Меморіал пам’яті Голодомору в Україні” (м. Київ), а також Вармінського відділу Об’єднання українців у Польщі.

У греко-католицьких та православних храмах консульського округу була відслужена панахида у пам’ять жертв Голодомору в Україні.

В основних заходах взяв участь і виступив Генеральний консул України в Гданську М.Д.Янків.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux