V Міжнародного економічного форуму "Baltic Business Forum – 2013. Європа, Північ, Схід – бізнес без кордонів”
Опубліковано 22 жовтня 2013 року о 17:46

Із 16 по 18 жовтня ц.р. у портовому і курортному місті Свіноусьцє Західно-Поморського воєводства під патронатом Міністерства економіки РП проходив V Міжнародний економічний форум "BalticBusinessForum – 2013.Європа, Північ, Схід – бізнес без кордонів”.

Організаторами заходу стали міжнародне об'єднання EuropeNorthEastAssociationразом із Польським агентством інформаційних і закордонних інвестицій і воєводою Західно-Поморського воєводства.

В урочистому відкритті форуму взяв участь віце-прем'єр-міністр Уряду РП Я.Пєхотінскі, віце-міністр енергетики РП Р.Цитацка, Президент Польсько-української торгово-економічної палати Я.Пєхота, а також керівники воєводства і м.Свіноусьцє.

Міжнародна конференція була присвячена актуальній тематиці – перспективам поглиблення економічної та інвестиційної співпраці Польщі і Росії, а також із країнами, які входять до Програми “Східне партнерство” в трикутнику Європа – Північ – Схід.

Головне пленарне засідання було присвячене ролі Російської Федерації в розвитку економічного співробітництва в Центральній, Північній і Східній Європі. Серед важливих питань, які викликали найбільше зацікавлення в учасників дискусії, слід виділити розвиток основних напрямів глобальної і регіональної та інвестиційної політики Росії в Балтійському регіоні, а також можливостей і необхідності встановлення довірливих, добросусідських відносин Росії із країнами Балтійського регіону і Східного партнерства.

Особливу увагу учасників конференції привернули питання інвестування бізнесу по лінії Європа – Північ – Схід, зокрема фінансування підтримки експорту, а також малого і середнього підприємництва, як важливих чинників подальшого зростання національних економік. Проаналізовано роль Варшавської фондової біржі в економічному розвитку в напрямі Північ – Схід.

Багато відомих фахівців в галузі оборонного бізнесу взяло участь в обговоренні питань співробітництва Польського оборонного концерну з партнерами із країн Північної Європи, а також казахстанськими і українськими партнерами в рамках Східного партнерства. Польська сторона підтвердила зацікавленість і перспективність військово-технічної співпраці з Україною.

 На пленарних та секційних засіданнях обговорювалися також ряд важливих та проблемних питань: розвиток мультимодального транспорту, транспортної та логістичної інфраструктури в регіоні і розширення міжнародних транспортних коридорів; аналіз та прогноз основних викликів в енергетичному секторі (енергетичний мікс, альтернативна енергетика, видобування сланцевого газу, законодавчі аспекти та бар`єри виходу на енергетичні ринки); інтеграція європейських ринків енергії та її роль у забезпеченні енергетичної безпеки; сучасний стан та порівняльний аналіз моделей економічного розвитку в трикутнику Польща – Україна – Росія та ін.

На більшості засідань активно обговорювалася співпраця країн Балтійського регіону, Росії та Східного партнерства з Україною в торговельно-економічній, інвестиційній та політичній сферах.

Окрема дискусійна панель «Україна – QuoVadis? Сучасність, можливості, перспективи» була присвячена таким актуальним темам, як перспективність і доступність українського ринку та його інвестиційна привабливість, боротьба з корупцією, необхідність адміністративної реформи в Україні та ін. В обговоренні вищезазначених питань взяли участь відомі польські аналітики і експерти, представники бізнесу і фінансово-банківської сфери, депутати польського Сейму, а також депутати Верховної Ради України О.Герега і Г.Зубко.

У Міжнародному форумі взяв участь і виступив Генеральний консул України в Гданську М.Янків, який проаналізував готовність української сторони, а також перспективи та позитивні ефекти для українського і зарубіжного бізнесу від підписання Україною Угоди з ЄС про Асоціацію і зону вільної торгівлі.

Учасниками Форуму  стали більш ніж 160 підприємців і політиків із країн ЄС і басейну Балтійського моря, України, Чехії, Авcтрії, Росії, Білорусі, Казахстану, дипломати, члени Уряду та парламенту Польщі, керівники органів регіонального і місцевого самоврядування.

Від України в Міжнародній конференції взяли участь  представники бізнесових структур із Києва, зокрема компанії «Епіцентр К Україна», заступник голови Польсько-української торгової палати О.Дубіш, а також ряд експертів у сфері економічної та інвестиційної політики.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux