Консульство України в Гданську

Київ 02:21

Герої не вмирають! «Блокпост "Пам'яті" та "Невидимий батальйон" в Гданську

01 липня, 15:13

28-29 червня 2019 року у м.Гданськ була представлена виставка «Блокпост Пам’яті», автором якої є волонтер гуманітарного проекту «ЕВАКУАЦІЯ – 200» Павло Нетьосов. 

Виставка презентує особисті речі, артефакти, фото-відео матеріали і художні твори присвячені загиблим героям російсько-української війни.

Виставка відбулась у приміщенні Європейського Центру Солідарності (ЄЦС) – одного з найпрестижніших виставкових майданчиків Гданська. 28 червня відбулось урочисте відкриття виставки в якому взяли участь керівники міста та регіону, іноземні дипломати, представники громадськості в т.ч. української громади Гданська. Виставку зокрема відвідав Віце-Маршалек Сенату РП Богдан Борусевич.

Під час виступу на відкритті виставки Консул України в Гданську Лев Захарчишин наголосив на особливій актуальності таких акцій, які привертають увагу до подій в Україні зокрема в контексті нещодавнього рішення ПАРЄ, щодо повернення до її діяльності делегації Росії.

Виставка відбулась за підтримки Консульства України в Гданську і за сприяння Міністерства оборони України..

29 червня в Гданську відбулась презентація фільму «Невидимий батальйон» про участь і долю жінок під час російсько-української війни та зустріч з групою ветеранок та ветеранів АТО-ООС в якій взяв участь Консул України Лев Захарчишин. Після показу фільму відбулась дискусія щодо фільму та загалом проблем протидії російській інформаційній війні, шляхів посилення міжнародної підтримки України.

Останні новини

Перший дзвоник у Пункті вивчення української мови у Гданську. | 12 вересня, 11:04

8 вересня 2019 року, у міжшкільному Пункті навчання української мови, культури і релігії у Гданську, відбулось урочисте відкриття нового навчального року – свято Першого дзвоника.

«ХУІІ-а Пасленкська бесіда східних культур» - єднати а не ділити! | 11 вересня, 19:45

7 вересня 2019 року Консул України у Гданську Лев Захарчишин взяв участь у традиційному фольклорному фестивалі «ХУІІ Пасленкській бесіді східних культур», що відбувся у м. Пасленк Варміно-Мазурського воєводства. 

Діти учасників АТО-ООС відпочили у РЦ Добрий Брат. | 06 вересня, 15:32

З 13 по 27 серпня у Реабілітаційному Центрі «Добрий брат» м. Осєк, Поморського воєводства, пройшла оздоровлення та психологічну реабілітацію група з 24 дітей учасників АТО-ООС з України.

80-і роковини початку ІІ-ї Світової війни | 02 вересня, 18:52

1 вересня  2019 року у м.Гданськ біля меморіалу на півострові Вестерплятте відбулись урочистості з нагоди 80-ї річниці початку ІІ-ї Світової війни. В урочистостях зокрема взяли участь Маршалек Сенату РП Станіслав Карчевскі, Голова ради міністрів Польщі Матеуш Моравєцкі, президент Гданська Александра Дулькевіч, Віце Голова Європейської Комісії Франс Тімерманс, міністри, депутати парламенту, іноземні делегації з міст, що зазнали великих втрат під час війни.

Мирослав Маринович - лауреат Медалі Вдячності | 02 вересня, 17:24

31 серпня, в рамках урочистостей з нагоди 39-ї річниці Підписання Гданського порозуміння та 80-річчя початку ІІ Світової війни у Європейському Центрі Солідарності в Гданську відбулося вручення Медалі Вдячності.