Консульство України в Гданську

Київ 02:15

60 років українській школі у Білому Борі.

19 червня, 18:23

15 червня 2019 року у м.Білий Бір Західно-Поморського воєводства відбулись урочистості з нагоди 60-х роковин української початкової школи ім. Т.Шевченка, в яких взяв участь Консул України Лев Захарчишин.

 

 

 

 

             Святкування розпочались з  урочистої літургії в українській греко-католицькій церкві Різдва Богородиці. Пізніше відбулось покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та урочисте зібрання. У своєму виступі Консул України відзначив величезну роль для збереження української культури і мови цієї першої української школи, що виникла на теренах куди були насильно переселені українці в рамках злочинної «Акції Вісла». Консул України вручив державні відзнаки Міністерства науки і освіти України та подяки Посольства та Консульства України низці вчителів і вихователів школи та передав пам’ятний подарунок для школи – годинник оздоблений петриківськими розписами.

Останні новини

Перший дзвоник у Пункті вивчення української мови у Гданську. | 12 вересня, 11:04

8 вересня 2019 року, у міжшкільному Пункті навчання української мови, культури і релігії у Гданську, відбулось урочисте відкриття нового навчального року – свято Першого дзвоника.

«ХУІІ-а Пасленкська бесіда східних культур» - єднати а не ділити! | 11 вересня, 19:45

7 вересня 2019 року Консул України у Гданську Лев Захарчишин взяв участь у традиційному фольклорному фестивалі «ХУІІ Пасленкській бесіді східних культур», що відбувся у м. Пасленк Варміно-Мазурського воєводства. 

Діти учасників АТО-ООС відпочили у РЦ Добрий Брат. | 06 вересня, 15:32

З 13 по 27 серпня у Реабілітаційному Центрі «Добрий брат» м. Осєк, Поморського воєводства, пройшла оздоровлення та психологічну реабілітацію група з 24 дітей учасників АТО-ООС з України.

80-і роковини початку ІІ-ї Світової війни | 02 вересня, 18:52

1 вересня  2019 року у м.Гданськ біля меморіалу на півострові Вестерплятте відбулись урочистості з нагоди 80-ї річниці початку ІІ-ї Світової війни. В урочистостях зокрема взяли участь Маршалек Сенату РП Станіслав Карчевскі, Голова ради міністрів Польщі Матеуш Моравєцкі, президент Гданська Александра Дулькевіч, Віце Голова Європейської Комісії Франс Тімерманс, міністри, депутати парламенту, іноземні делегації з міст, що зазнали великих втрат під час війни.

Мирослав Маринович - лауреат Медалі Вдячності | 02 вересня, 17:24

31 серпня, в рамках урочистостей з нагоди 39-ї річниці Підписання Гданського порозуміння та 80-річчя початку ІІ Світової війни у Європейському Центрі Солідарності в Гданську відбулося вручення Медалі Вдячності.