Консульство України в Гданську

, Київ 02:42

Візит до Республіки Польща Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка

16 лютого, 11:38

У рамках візиту до Республіки Польща Віце-прем’єр-міністра України, Голови Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Павла Розенка відбулися переговори з Віце-прем’єр-міністром, Міністром культури і національної спадщини Республіки Польща Пьотрем Глінським.

У ході розмов на рівні Віце-прем'єр-міністрів українська сторона порушила питання занепокоєння стосовно змін до Закону про інститут національної пам'яті РП, становища українців в Польщі та наголосила на необхідності вирішення проблемних питань щодо місць пам'яті на території Польші та України. 
Сторони домовилися про конкретні кроки щодо створення необхідних передумов для інвентаризації, подальшої легалізації місць пам'яті на території двох держав, а також відновлення від слідів знищення тих місць пам'яті, які стали об'єктом вандалізму на території РП. Сторони досягли домовленості продовжити конструктивний діалог на рівні Віце-прем'єр-міністрів за участю міністерств і відомств, відповідальних за різні напрямки співпраці між двома державами.